1Praca zdalna to w  pandemii nowa  rzeczywistość . Jak ją zorganizować dla zespołu, jakie narzędzia wykorzystywać? O  tym wszystkim  dowiedzieliśmy się podczas szkolenia  „Biblioteka hybrydowa – jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline,, , które  przeprowadził Marcin Skrabka  z Good Books .

Biblioteka hybrydowa działa dwukierunkowo, w dwóch światach – online i tym rzeczywistym.

Nowoczesna instytucja nie może teraz działać bez wykorzystywania Internetu i narzędzi, które oferuje współczesna technologia. Chmura Google, Facebook, Instagram, e-booki, VR (wirtualna rzeczywistość), newslettery etc. to tylko niektóre z narzędzi jakimi musi posługiwać się pracownik kultury. Nowe technologie i innowacje w instytucjach  kultury to dziś konieczność.  W obliczu pandemii działania online nabrały nowego znaczenia, bo pozwalają utrzymać kontakt z czytelnikami i użytkownikami.

W szkoleniu  udział wzięli nasi partnerzy z projektu BLISKO (Miejski Dom Kultury, Muzeum Historyczne, Biblioteka Pedagogiczna, Federacja  ROSA)  Narodowego Centrum Kultury.

loga.nck.nowe