1W drugi dzień naszych zajęć odwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Przasnyszu. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym miejscu.W świat pracy muzealnika wprowadziła nas Pani Monika Milewska.Mieliśmy okazję potrenować naszą spostrzegawczość poprzez grę Memory ilustrującą życie św. Stanisława Kostki. Następnie zwiedziliśmy wystawę "Złoty wiek Przasnysza" opowiadającą o czasach świetności naszego miasta w wieku XV i XVI. Naszą dzisiejszą przygodę  muzealną  zakończyliśmy zwiedzaniem wystawy "Od lunety Galileusza do teleskopu" prezentującej dzieje jednego z najważniejszych instrumentów w historii nauki - teleskopu.Dziękujemy Pani Monice Gutowskiej oraz Panu Przemysławowi Prekielowi  za wspaniałą atmosferę i ciekawe spotkanie z historią.