1W środę 10. sierpnia w bibliotece miało miejsce niecodzienne spotkanie z wyjątkowym twórcą. Naszym gościem był bowiem Robin Fox - australijski muzyk i artysta audiowizualny, tworzący spektakle, koncerty oraz widowiska łączące w sobie obraz i dźwięk - m. in. poprzez wykorzystanie laserów oraz innych spektakularnych urządzeń. Robin zaszczycił nas swoją obecnością na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury, z ramienia którego spotkanie poprowadził Pan Tomasz Jakubowski, z nieocenioną pomocą tłumaczki Pani Magdaleny Błaszczak. Tematem przewodnim rozmowy była twórczość Stanisława Ostoja-Kotkowskiego (w ramach obchodów roku, w którym przypada 100. rocznica jego urodzin), która od kilku lat trwale fascynuje oraz inspiruje naszego przybysza z Kraju Kangurów. Dzięki przygotowanej przez niego prezentacji obecni nań widzowie mogli zobaczyć ciekawe i unikatowe zdjęcia związane z pracami "Stana", jak również nawiązujące do nich osiągnięcia naszego zacnego gościa z australijskiego Melbourne. W toku konwersacji nie mogło również zabraknąć pytań od zaciekawionej publiczności ;)

Środowy pobyt Robina Foxa w Przasnyszu wzbogaciła m. in. wizyta w Muzeum Historycznym, gdzie dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Agnieszki Brykner miał on okazję poznać i obejrzeć materiały związane z rodziną oraz działalnością patrona Miejskiego Domu Kultury.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i interesującą rozmowę; również wyrazy wdzięczności składamy na ręce przyjaciół: Tomasza Jakubowskiego z MDK-u za bycie swoistym "duchem sprawczym" całego przedsięwzięcia, Magdaleny Błaszczak za profesjonalne tłumaczenie oraz dla pracowników Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Wreszcie pragniemy podziękować wszystkim osobom obecnym na tym fascynującym spotkaniu.