bondaNormalna rodzina…  Znika bez śladu… Odnalezione po latach ciała… Wskazują na mord rytualny… Co się wydarzyło w tym domu…  Zbrodnia…. Sekta…. Sekret……Miłość…..Wiara …. Śmierć….. Każda rodzina ma swój sekret, ta woli śmierć od ujawnienia prawdy.

Wraca Hubert Meyer, profiler policyjny i otrzymuje najmroczniejszą, najdziwniejszą dotąd  sprawę w życiu.

Znika rodzina na Poznańskim sołaczu. Jest to dzielnica tzw. Inteligencka, niezwykle elegancka, elita miasta. Trwają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny Gustawa Garbarczyka, który był członkiem sekty. I w jednej z willi na Poznańskim sołaczu zostały znalezione zwłoki kobiety i trójki dzieci Co ważne ich ciała są odpowiednio ułożone i oznakowane symbolami, co świadczy o nieprzypadkowym znalezisku. Czy były to ofiary morderczych rytuałów? Sekty? A może  psychopaty?

Hubert Meyer jedzie tam ze swoim uczniem aspirantem Grzegorzem Kaczmarkiem-zaangażowanym osobiście w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Hubert Meyer tworzy Wydział Wsparcia Dochodzeń, jednostka która będzie działać podobnie jak Agenci FBI. To Grupa, której zadaniem będzie wspieranie  poszczególnych jednostek w trudnych niewyjaśnionych sprawach. .

Siostra Gustawa otrzymuje przesyłkę z odciętymi dłońmi- jak zakończy się ta masakryczna seria.  

Wszyscy świadkowie milczą, a ceną za milczenie będzie ich życie. Wszystkich łączy bardzo tajemnicze zgromadzenie religijne, które skutecznie pozbywa się wszelkich śladów, czy Meyer wygra walkę z czasem i doprowadzi sprawę do końca?

Zimna sprawa to sprawa nie wyjaśniona, nie dokończona. Zimna sprawa czyli sprawa sprzed lat, która do tej pory nie znalazła jeszcze rozwiązania.  Hubert Meyer człowiek, który potrafi się w sposób całkowity oddać swojej pracy, a także zmaga się oczywiście ze swoim życiem.

Warto pamiętać, że to jest siódmy tom  cyklu z Hubertem Meyerem.

Serdecznie polecam