1Po długiej przerwie w środowe popołudnie w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się pierwsza w tym roku sesja Społecznej Rady Bibliotecznej. Na spotkaniu Pani Dyrektor Małgorzata Sobiesiak przedstawiła obecna sytuację placówki po pandemii, zakres podjętych działań projektowych oraz dalsze plany w kontekście złożonych wniosków konkursowych. W toku prowadzonych rozmów radni zaproponowali poszerzenie współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz został przedstawiony autorski pomysł Pana Jana Chmielewskiego dotyczący założenia antykwariatu w naszym mieście. W trakcie spotkania zostały przedstawione radnym postępy w modernizacji Miejskiego Domu Kultury. Sesję zakończyliśmy z nadzieją na kolejne już systematyczne spotkania Społecznej Rady Bibliotecznej.