1Rozpoczęliśmy  sezon spotkań autorskich, tradycyjnie w literacki wtorek naszym gościem była Edyta Świętek ze swoją najnowszą powieścią, ”Przenikanie”, której premiera na rynku wydawniczym odbędzie się za tydzień.

Pani Edyta w zajmujący i uroczy sposób opowiadała o początkach swojej pracy, a także o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Podzieliła się ze słuchaczami swoją fascynacją Nową Hutą, gdzie się wychowała i w której dzieje się akcja sagi „Spacer Aleją Róż”. Dowiedzieliśmy się skąd pani Edyta czerpie wzorce swoich bohaterów, kto podpowiada jej ich imiona i nazwiska oraz dlaczego napisane powieści są tak różne.

Autorka uchyliła rąbka tajemnicy i powiedziała swoim Czytelnikom nad czym obecnie pracuje.

Zwieńczeniem spotkania było podpisywanie przez panią Edytę Świętek książek oraz wspólne zdjęcia.

Projekt „Świet(l)na Biblioteka!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury