1Dzisiejszego dnia  Miejską Bibliotekę odwiedziła klasa I a ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Przasnyszu.

Jako, iż była to ich pierwsza wizyta - spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania. Uczniowie poznali zakątki biblioteki oraz mieli okazję zobaczyć "od kuchni" proces przygotowania książek do wypożyczenia.
W kolejnej części rozmawialiśmy o tym w jaki sposób należy dbać o książki, aby nie uległy zniszczeniu i co należy zrobić, aby zostać naszym czytelnikiem.
Wysłuchanie wiersza Jana Brzechwy „Wiosenne porządki”, było wprowadzeniem do dyskusji na temat zwiastunów wiosny. Dzieci umiejętnie wymieniały zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem tej pory roku.
Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna, podczas której dzieci wykonały piękne wiosenne kwiaty. Dzięki bujnym wyobraźniom, każdy uczeń wykonał niepowtarzalną i piękną pracę.
Serdecznie dziękujemy Pani Wioletcie Sitarskiej oraz dzieciom za obecność  i aktywny  udział w zajęciach.