smyk zajawka"Biblioteka dla smyka" - to nasz cykl spotkań przeznaczony dla najmłodszych czytelników.

Wioleta Adamczyk (oddział dla dzieci i młodzieży) i jej córeczka Amelka w krótkim filmiku pokażą proste zabawy i prace plastyczne o tematyce świątecznej.

Biblioteka dla smyka została zrealizowana w ramach programu Kluby Kreatywności w Bibliotekach.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.