1W piątek pracownicy biblioteki mieli okazję uczestniczyć w kolejnym szkoleniu zaplanowanym w ramach projektu „Kultura bez barier” poprowadzonym przez Fundację Kulawa Warszawa.

Tym razem poruszyliśmy temat bezpiecznej ewakuacji osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się  jak pomóc osobie na wózku dotrzeć do wybranego miejsca, jak pomóc w skutecznym przemieszczaniu się, w jaki sposób osoba niewidoma może sprawnie opuścić teren, na którym grozi jej niebezpieczeństwo,  jak poinformować osobę głuchą o zagrożeniu, jak skutecznie przeprowadzić akcję ratunkową z udziałem osób z zaburzeniami psychicznymi?

Omówiliśmy również dostosowanie dróg ewakuacyjnych, ich oznaczeń oraz mieliśmy możliwość uczestniczyć w ewakuacji wcielając się w rolę osób z niepełnosprawnościami.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu realizuje przedsięwzięcie grantowe

"Podróż bez barier" finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”