Ikona Facebooka


„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj13
Wczoraj109
W tygodniu475
W miesiącu2424
Łącznie146718
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Wycieczka przedszkolaków w Filii nr 2

15 listopada 2013 r. Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła grupa dzieci z przedszkola "Kraina Gumisiów".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warsztaty tworzenia projektów

2 - osobowy zespół naszej biblioteki w dniach 12-13.11.13 r. uczestniczył w „Warsztatach tworzenia projektów” zrealizowanych przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach Programu „RozPRACUJ to z Biblioteką, które odbyły się w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie. Szkolenie poprowadził Pan Sławomir Cabajewski - manager projektu Praca. Enter.

Więcej…

 

PostHeaderIcon VII. Mazowiecki Konkurs Literacki rozstrzygnięty

W dniu 9 listopada 2013r. o godz. 17.00. w Klubie Otwartego Umysłu przy MDK w Przasnyszu odbyło się spotkanie finałowe VII Mazowieckiego Konkursu Literackiego,  zorganizowanego po raz kolejny przez Koło Miłośników Sztuki TARAS w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Teatr w bibliotece

5 listopada 2013 r. z okazji "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek", Filię nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedził Teatr "Maska" z Krakowa.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Cykl szkoleń zakończony

5-6 listopada w Ostrołęce zakończyliśmy kolejny cykl szkoleń w projekcie RozPRACUJ to z biblioteką.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kongres Bibliotek Publicznych 2013

"Biblioteka pełna ludzi" - pod takim hasłem 21-22 października br. odbywał się IV Kongres Bibliotek Publicznych. Spotkanie w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zainaugurował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Kongres został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Cała Polska czyta dzieciom" w Filii nr 2

18 października 2013 r. Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odwiedzili mali goście z Miejskiego Przedszkola nr 2.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Literacka Nagroda Nobla 2013 dla Alice Munro

Komitet Noblowski ogłosił, że tegoroczną laureatką literackiego Nobla została Alice Munro. To 13. kobieta, która dostała Nobla w tej dziedzinie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zawiązujemy współpracę

Wczoraj odbyło się w naszej czytelni - drugie już - spotkanie organizacji, które zgodziły się wesprzeć nas w działaniach na rzecz osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wycieczka w Filii nr 2

23 września filię nr 2 naszej Biblioteki odwiedziła grupa dzieci z "Kubusiowego Przedszkola".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Narodowe czytanie

7 września, w słoneczne sobotnie popołudnie na przasnyskim Rynku spotkali się ci, którzy przyjęli zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej do Narodowego Czytania dzieł Aleksandra Fredry. Przybyli ci, którzy przygotowali własne, często zaskakujące interpretacje dzieł naszego najsłynniejszego komediopisarza, a także ci, którzy chcieli tych interpretacji wysłuchać i przypomnieć sobie utwory powstałe 200 lat temu, ale jakże nadal aktualne. Nasz miejski Rynek stanowił naturalną i piękną scenografię do tego typu spotkania.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zakończenie wakacji w bibliotece

Piątek 30 sierpnia, był ostatnim dniem wakacyjnych zajęć w bibliotece. Rozpoczęliśmy go konkursem na najciekawszy strój lata -"Wakacyjna rewia mody".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Pożegnanie lata 2013

Wczoraj (28 sierpnia 2013r.) na boisku przy ul.Orlika w Przasnyszu odbył się Festyn "Pożegnanie lata 2013 r."
Imprezę otworzył w imieniu organizatorów - Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu - Pan Jarosław Dawidziuk, który wraz z Panią Luizą Dawidziuk poprowadzili festyn.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dotacja przyznana!

Ogłoszono wyniki IV naboru wniosków do Priorytetu "Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek" - Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zajęcia w Filii nr 1

20 sierpnia 2013 r. biblioteka zaproponowała dzieciom udział w zajęciach biblioterapeutycznych pt. "Moja przyjaźń" na podstawie tekstu "Bajka o dwóch ołówkach" - przygotowała je i poprowadziła Pani Aneta Dobrzyńska - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dookoła świata - Chiny

14 sierpnia 2013 r. dzieci uczestniczące w Wakacjach z Biblioteką miały okazję odbyć podróż do Chin. Naszą przewodniczką była Pani Ewa Kwiatkowska - sinolog - tłumaczka języka chińskiego.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Sałatkowe szaleństwo w Filii Nr 1

Wakacje w Bibliotece mają różne oblicza. W Filii nr 1 zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne, w które prowadziła wolontariuszka - Anna Olbryś.

Więcej…

 

PostHeaderIcon KsięgoZbiór 2013

13 sierpnia 2013 roku na Rynku przy Ratuszu zgromadzili się mieszkańcy Przasnysza, żeby wziąć udział w akcji KsięgoZbiór 2013.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dookoła świata - Ameryka Południowa

Kolejne spotkanie z Panem Andrzejem Ciubą - podróżnikiem, dotyczyło Ameryki Południowej. Pan Andrzej opowiadał o zwyczajach, przyrodzie, zwierzętach zamieszkujących ten region.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dookoła świata - Afryka

31 lipca 2013 r. dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły Miejski Dom Kultury, gdzie spotkały się ze znanym przasnyskim podróżnikiem Panem Andrzejem Ciubą.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama