Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj59
Wczoraj131
W tygodniu328
W miesiącu2812
Łącznie150619
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Zakończenie projektów - relacja

W sali wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w poniedziałek 16 grudnia odbyło się podsumowanie całorocznych projektów biblioteki realizowanych od 1 stycznia do 31 grudnia w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Partnerstwo dla Książki 2019”. Koncepcja projektów opierała się na pełnym wykorzystaniu możliwości infrastrukturalnych biblioteki szytej na miarę potrzeb naszych czytelników i użytkowników .Wykorzystaliśmy zarówno nowe przestrzenie biblioteki jak i jej nowe wyposażenie.(N.O.W.A. Biblioteka – nasza biblioteka”.) Opierała się też na motywie podróży inspiracją do tego była książka Jerzego Broszkiewicza ”Wielka, większa i największa.”

Więcej…

 

PostHeaderIcon Przedświąteczne zajęcia w bibliotece

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to magiczny, świąteczny czas. 12 grudnia Miejską Bibliotekę odwiedzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rostkowie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wigilia w Klubie Rękodzieła

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi spotkania wigilijne i życzenia świąteczne. W bibliotece tradycją stało się, że miłośniczki Klubu Rękodzieła „Biblioteka pod szpileczką”  spotykają się co roku w grudniu, by porozmawiać o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowa fabryka ozdób

Za nami kolejna edycja "Mikołajkowej fabryki ozdób"- warsztatów bożonarodzeniowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Pedagogiczną, Muzeum Historyczne, Miasto Przasnysz oraz Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon @ktywny Senior - relacja

Zakończyliśmy cykl  szkoleń dla seniorów podczas których poznawali zasady działania czytnika książek elektronicznych i jego wielorakie funkcje. Tym razem w spotkaniu uczestniczyły Panie z Klubu Seniora.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

10 grudnia odbyły się zajęcia z cyklu ,,Biblioteka dla Smyka’’. Wtorkowe spotkanie zdominowała bożonarodzeniowa tematyka.

Więcej…

 

PostHeaderIcon NOVA scena – „Galopem po Świtezi” - relacja

5 grudnia w Międzynarodowy  Dzień Wolontariatu z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  na scenie  MDK wystawiono  powarsztatowy spektakl  integracyjny „Galopem po Świtezi” .

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie z Photonem - relacja

Świąteczne lekcje z programowania rozpoczęte! 4 i 6 grudnia mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty w Kubusiowym Przedszkolu oraz gościliśmy w Bibliotece Głównej klasy I-II-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie w Klubie Seniora

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W czwartek 05 grudnia 2019r. w Klubie Seniora na osiedlu Orlika odbyły się kolejne zajęcia  o tematyce bożenarodzeniowej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Bajki z metra w Bibliotece

Bajki z metra to zajęcia, podczas których zapraszamy dzieci do cofnięcia się w czasie. Dla dorosłych to podróż sentymentalna, natomiast dla dzieci to zupełna nowość. Dnia 5 grudnia Miejską Bibliotekę odwiedziły dwie grupy, klasa I a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe czytanie na dywanie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym Miejską Bibliotekę w Przasnyszu odwiedziła grupa 4-5-6 latków z  Niepublicznego Przedszkola ,, Przedszkola z klasą’’. Zajęcia poprowadzili uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych pod kierunkiem Pana Michała Mocka- nauczyciela bibliotekarza : Karolina Ćwiek, Zuzanna Kądziela, Mariusz Żmijewski, Mateusz Szempliński. Dzieci wysłuchały książki  K. Boroń ,, Zimowa rozłąka kurczaka i myszki’’.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

W środę 27 listopada po raz kolejny odbyliśmy podróż po ciekawych zakątkach Europy, podczas której naszym nieodłącznym kompanem był oczywiście Jaś Fasola.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Gala Rankingu Bibliotek 2019

28 listopada zespół Biblioteki - wraz z burmistrzem Przasnysza Panem Łukaszem Chrostowskim- gościł w Pałacu Krasińskich, w siedzibie Biblioteki Narodowej. Odbyła się tu Gala Rankingu Bibliotek 2019. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele organizatorów Rankingu - Instytutu Książki, dziennika "Rzeczpospolita", także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bibliotekarze, dyrektorzy, władze samorządów z całej Polski. Gala Rankingu Bibliotek to ważne wydarzenie w branży bibliotekarskiej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zobacz jak widzę – relacja

Nie sposób przecenić znaczenia zmysłu jakim jest wzrok. Dzięki niemu człowiek otrzymuje aż 90% informacji o otaczającym go świecie. Trudno więc sobie wyobrazić, jak wygląda świat osób niewidzących. Trudno także przyjąć do wiadomości, że światy widzących i niewidzących mogą być… podobne. Okazuje się bowiem, że osoby niewidome mogą „widzieć”, tyle że inaczej. Osoby niewidome mogą korzystać z innych zmysłów, aby stworzyć szczegółowe mapy 3D przestrzeni wokół siebie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kolorowa jesień

W ubiegłym tygodniu gościliśmy uczniów I klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, którzy po raz pierwszy odwiedzili Bibliotekę. Dzieci z chęcią zwiedziły siedzibę główną a następnie uczestniczyły w jesiennych zajęciach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Misiowe spotkanie z książką

Dnia 22 listopada wybraliśmy się z wizytą do Kubusiowego Przedszkola w Przasnyszu. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z naszą biblioteką i praca bibliotekarza.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

19 listopada odbyły się zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’. Zajęcia te mają na celu połączenie zabawy z nauką. Jednocześnie  dzieci, które nas odwiedzają mają okazję nawiązać nowe znajomości oraz  przyjaźnie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Finał Mazowieckiego Konkursu Literackiego

W sobotę 16 listopada  w Miejskiej Bibliotece  Publicznej odbył się finał XIII Mazowieckiego Konkursu Literackiego i promocja antologii „To przemijanie ma sens”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Andrzejkowy Poranek z Biblioteką - relacja

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. W związku z tym, sobotni poranek z biblioteką poświęcony był właśnie tej tematyce.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie z Przaśnikiem - relacja

Dnia 12 oraz 14 listopada Miejską Bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama