Ikona Facebooka


"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj17
Wczoraj127
W tygodniu326
W miesiącu1990
Łącznie149797
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Bajki z metra - relacja

Dnia 6 czerwca mieliśmy przyjemność gościć grupę Pracusie z Niepublicznego Przedszkola  Kraina Gumisiów  w Przasnyszu. Wizytę tradycyjnie rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki- Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i Czytelni Letniej . W Oddziale dla Dorosłych testowaliśmy fotel do odsłuchiwania audiobooków. Potem czekała na dzieci niespodzianka- pokaz bajki na projektorze ,, Ania’’ z dawnych lat.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim - relacja

We wtorkowe popołudnie mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym "sensacyjnym" spotkaniu autorskim. Tym razem gościliśmy pisarza  Roberta Małeckiego – autora bestsellerowych powieści kryminalnych, laureata wielu nagród, zdobywcę tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Bajkowa Biblioteka - relacja

Dnia 5 czerwca odbyły się kolejne zajęcia w ramach Bajkowej Biblioteki. Na zajęciach gościliśmy grupę z Naszej Szkoły w Przasnyszu. Tematem zajęć były zwierzęta domowe i leśne.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Gotowi do lotu - relacja z warsztatów

W piątek 31.05.2019  na Stadionie Miejskim w Przasnyszu odbyły się pierwsze zajęcia z dronem w ramach cyklu warsztatów pt. „Gotowi do lotu”.  Uczestnicy mieli okazje wcielić się w rolę pilota drona  i pod czujnym okiem specjalisty - pana Bartłomieja Siedleckiego spróbować swoich sił w sterowaniu urządzeniem.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Relacja z wyjazdu teatralnego

W minioną sobotę z okazji Dnia Dziecka zabraliśmy naszych najmłodszych czytelników na spektakl pt. "Pinokio" do Teatru Dramatycznego w Płocku.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Rajd Odjazdowy Bibliotekarz 2019 - relacja

W sobotę 1 czerwca razem z naszymi czytelnikami wybraliśmy się na 7. rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz". W tym roku odwiedziliśmy Chojnowo (oddalone od Przasnysza o ok. 8 km). Aktywne spędzanie czasu wśród książek, historii regionu a także znakomita pogoda przyciągnęły na rajd dzieci i dorosłych.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zaprogramuj się na czytanie

Dnia 27 i 30 maja mieliśmy przyjemność gościć grupy z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Przasnyszu. Przedszkolaki zwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży , Oddział dla Dorosłych oraz Pokój Gromadzenia  i Opracowania Zbiorów. Były to kolejne zajęcia z programowania, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wizyta studyjna bibliotekarzy z powiatu ciechanowskiego

29 maja w siedzibie MBP gościliśmy bibliotekarki i bibliotekarzy z powiatu ciechanowskiego, którzy wybrali się z wizytą studyjną do Przasnysza. Podczas spotkania uczestnicy zwiedzili nową siedzibę biblioteki, wysłuchali prezentacji dotyczących historii budynku, o naszych działaniach i staraniach o nową siedzibę a także ofercie kulturalno-oświatowej i realizowanych projektach.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke - relacja

W ubiegły wtorek mieliśmy okazję spotkać się z Panem Mariuszem Zielke - byłym dziennikarzem śledczym i ekonomicznym, autorem książek kryminalnych. W swojej pracy pokazuje słabości osób wobec których państwo, a tym bardziej jego obywatele, pozostają bezradni. W każdej jego powieści przytaczane są historie ludzi, które przyciągają uwagę na tyle, by je opisać.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Koncert muzyki klasycznej - relacja

Piątkowy wieczór 24 maja w bibliotece był niezwykle klimatyczny, a wszystko to za sprawą koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu  Łukasza Motyki (klarnet), Svitlany Jakóbiak (fortepian) oraz Adriana Piętkowskiego (akordeon). Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać m.in. utworów znanych kompozytorów takich jak: G. F. Telemann, J. Noble, GFaure, C. Barmann, J. Brahms, A. Piazzola, W. Kilar. Wspaniała atmosfera towarzyszyła nam przez cały czas. Po wysłuchaniu koncertu była także okazja do zdobycia autografów oraz indywidualnych rozmów z Artystami.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warsztaty plastyczne na Dzień Matki

W piątek 24 maja zorganizowaliśmy w bibliotece zajęcia plastyczne. Na zajęciach gościliśmy klasę II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

W środę 22 maja odbyło się kolejne spotkanie kawiarenki językowej. Uczestnicy poznali angielskie słownictwo i wyrażenia dotyczące mody oraz wyglądu. Zajęcia odbyły się w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze, dlatego już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Bajkowa Biblioteka - relacja

Dnia 23 maja mieliśmy przyjemność gościć grupę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu. Były to kolejne zajęcia w ramach Bajkowej Biblioteki - zajęciach dla dzieci z niepełnosprawnościami, które mają na celu zapoznanie i oswojenie z nowym, nieznanym dla uczniów miejscem jakim jest Biblioteka. 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zajęcia z robotami Photon

21 maja dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  grupa ,, Motylków’’ uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, podczas których uczyły się programowania robota. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko mogło zaprogramować na tablecie robota- jego ruchy, kolor czułek, a nawet nauczyć go wierszyka!

Więcej…

 

PostHeaderIcon Programowanie robotów Photon

Po intensywnym Tygodniu Bibliotek nie zwalniamy tempa. Dziś Bibliotekę odwiedziły dwie grupy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Przasnyszu. Dzieciaki zapoznały się z Biblioteką oraz zaprzyjaźniły się z robotem Photon.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Cyfrowa Majówka z programowaniem

Programujemy w bibliotece! - pod tym hasłem minęła dzisiejsza wizyta  przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przasnyszu. Photon , to zabawka edukacyjna, która wprowadza dzieci w świat programowania. Uczy logicznego myślenia, samodzielnego podejmowania decyzji. Dzieci za pomocą ipada kierowały nim i od razu mogły sprawdzać efekty swojej pracy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Majowy Poranek z Biblioteką

Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami. Miniony Poranek z Biblioteką poświęcony był właśnie temu świętu. Największym zaskoczeniem okazał  się rzutnik „Ania”, na którym kiedyś wyświetlane były bajki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konkurs dla Czytelników - zaproszenie

Serwis Clictrans.pl organizuje I edycję konkursu dla czytelników bibliotek w woj. mazowieckim pt. „Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?”. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu i wzięcia udziału w zabawie:

Więcej…

 

PostHeaderIcon Rodzinne planszowanie w Bibliotece

Kończąc Tydzień Bibliotek mocnym akcentem Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała Dzień Gier Planszowych. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję do wypróbowania niedawno zakupionych gier planszowych, które są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, komputera czy tabletu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Manufaktura książki dotykowej - relacja

Wczoraj w Pracowni Batiku Mamut odbyło się kolejne spotkanie Manufaktury książki dotykowej. Zebrani uczestnicy zaczęli projektować swoje książki dotykowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama