Ikona Facebooka


"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj49
Wczoraj153
W tygodniu49
W miesiącu1391
Łącznie141322
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejny Poranek w Bibliotece już w sobotę 14 grudnia w godz. 10:00 -13:00.

Więcej…

 


 

PostHeaderIcon NOVA scena – „Galopem po Świtezi” - relacja

5 grudnia w Międzynarodowy  Dzień Wolontariatu z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  na scenie  MDK wystawiono  powarsztatowy spektakl  integracyjny „Galopem po Świtezi” .

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie z Photonem - relacja

Dnia 6 grudnia mieliśmy przyjemność gościć klasy I-II-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie. Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania Biblioteki. Grupy  zwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Oddział dla Dorosłych oraz Pokój Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Były to zajęcia z programowania robotów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie w Klubie Seniora

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W czwartek 05 grudnia 2019r. w Klubie Seniora na osiedlu Orlika odbyły się kolejne zajęcia  o tematyce bożenarodzeniowej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Bajki z metra w Bibliotece

Bajki z metra to zajęcia, podczas których zapraszamy dzieci do cofnięcia się w czasie. Dla dorosłych to podróż sentymentalna, natomiast dla dzieci to zupełna nowość. Dnia 5 grudnia Miejską Bibliotekę odwiedziły dwie grupy, klasa I a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - zaproszenie

10 grudnia (wtorek)  zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklicznych zajęć Biblioteka dla Smyka. Serdecznie zapraszamy młodsze dzieci razem z rodzicami na przyjazne zajęcia grupowe wspomagające rozwój najmłodszych.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Start II kadencji Społecznej Rady Bibliotecznej

Nasza Społeczna Rada Biblioteczna kontynuuje pracę. 03. grudnia uroczyście rozpoczęliśmy II kadencję jej działania.

W I sesji II kadencji Rady uczestniczył Łukasz Chrostowski - burmistrz Przasnysza.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe czytanie na dywanie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym Miejską Bibliotekę w Przasnyszu odwiedziła grupa 4-5-6 latków z  Niepublicznego Przedszkola ,, Przedszkola z klasą’’. Zajęcia poprowadzili uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych pod kierunkiem Pana Michała Mocka- nauczyciela bibliotekarza : Karolina Ćwiek, Zuzanna Kądziela, Mariusz Żmijewski, Mateusz Szempliński. Dzieci wysłuchały książki  K. Boroń ,, Zimowa rozłąka kurczaka i myszki’’.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

W środę 27 listopada po raz kolejny odbyliśmy podróż po ciekawych zakątkach Europy, podczas której naszym nieodłącznym kompanem był oczywiście Jaś Fasola.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Gala Rankingu Bibliotek 2019

28 listopada zespół Biblioteki - wraz z burmistrzem Przasnysza Panem Łukaszem Chrostowskim- gościł w Pałacu Krasińskich, w siedzibie Biblioteki Narodowej. Odbyła się tu Gala Rankingu Bibliotek 2019. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele organizatorów Rankingu - Instytutu Książki, dziennika "Rzeczpospolita", także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bibliotekarze, dyrektorzy, władze samorządów z całej Polski. Gala Rankingu Bibliotek to ważne wydarzenie w branży bibliotekarskiej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Podsumowanie I kadencji Społecznej Rady Bibliotecznej

Dwa lata temu - ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - zakładaliśmy w naszej instytucji Biblioteczną Radę Społeczną. Był to innowacyjny i pionierski projekt. Tylko w pięciu bibliotekach w Polsce takie ciała doradcze powstały. 
26 listopada 2019r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się ostatnie spotkanie, podsumowujące I kadencję naszej Rady.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zobacz jak widzę – relacja

Nie sposób przecenić znaczenia zmysłu jakim jest wzrok. Dzięki niemu człowiek otrzymuje aż 90% informacji o otaczającym go świecie. Trudno więc sobie wyobrazić, jak wygląda świat osób niewidzących. Trudno także przyjąć do wiadomości, że światy widzących i niewidzących mogą być… podobne. Okazuje się bowiem, że osoby niewidome mogą „widzieć”, tyle że inaczej. Osoby niewidome mogą korzystać z innych zmysłów, aby stworzyć szczegółowe mapy 3D przestrzeni wokół siebie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kolorowa jesień

W ubiegłym tygodniu gościliśmy uczniów I klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, którzy po raz pierwszy odwiedzili Bibliotekę. Dzieci z chęcią zwiedziły siedzibę główną a następnie uczestniczyły w jesiennych zajęciach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Misiowe spotkanie z książką

Dnia 22 listopada wybraliśmy się z wizytą do Kubusiowego Przedszkola w Przasnyszu. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z naszą biblioteką i praca bibliotekarza.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

19 listopada odbyły się zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’. Zajęcia te mają na celu połączenie zabawy z nauką. Jednocześnie  dzieci, które nas odwiedzają mają okazję nawiązać nowe znajomości oraz  przyjaźnie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Finał Mazowieckiego Konkursu Literackiego

W sobotę 16 listopada  w Miejskiej Bibliotece  Publicznej odbył się finał XIII Mazowieckiego Konkursu Literackiego i promocja antologii „To przemijanie ma sens”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Andrzejkowy Poranek z Biblioteką - relacja

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. W związku z tym, sobotni poranek z biblioteką poświęcony był właśnie tej tematyce.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie z Przaśnikiem - relacja

Dnia 12 oraz 14 listopada Miejską Bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Podróż do przeszłości spotkanie z Wojciechem Drewniakiem - relacja

We wtorek 12 listopada gościem Biblioteki był współtwórca popularnego kanału na You Tube ”Historia bez cenzury”  Wojciech Drewniak. Milion subskrybentów i wiernych widzów tego popularnego kanału, to najlepszy dowód na to, że historia może być ciekawa.

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Poniedziałek
9 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria, Wielisława, Wiesław

Do końca roku zostało 23 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama