Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj36
Wczoraj106
W tygodniu662
W miesiącu2326
Łącznie150133
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejny Poranek w Bibliotece już w sobotę 29 lutego w godz. 10:00 -13:00.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

Jaki kraj nieodłącznie kojarzy się z tulipanami i wiatrakami? Które europejskie państwo może poszczycić się największą liczbą użytkowanych rowerów na świecie? Odpowiedź na te pytanie może być tylko jedna: oczywiście Holandia! Właśnie ona była celem naszej wczorajszej wizyty w ramach comiesięcznej kawiarenki językowej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Na obcasach” – spotkanie autorskie z Joanną Jax

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza 3 marca (wtorek) godz.17.00 na spotkanie z Joanną Jax autorką licznych powieściowych serii o tematyce historycznej m.in. „Dziedzictwo von Becków”, „Zanim nadejdzie jutro”, ”Zemsta i przebaczenie”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Z miłości do książek... - zakończenie ferii w Filii nr 1

Dziś ostatni dzień ferii w Filii nr1. Ponad dwadzieścioro dzieci biorących udział w zajęciach przygotowanych przez zaproszonych gości i  bibliotekarzy spędziło wesoło i twórczo czas na wspólnej zabawie i  odpoczynku.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Leśne królestwo

W czwartek odbyły się przedostatnie zajęcia w ramach ferii z biblioteką w filii nr 1 na osiedlu Orlika. Dzisiejszym tematem zajęć były zwierzęta leśne. Podczas spotkanie dzieci dowiedziały się o sposobie odżywiania zwierząt i przetrwania podczas zimy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Żyj bezpiecznie - działaj bezpiecznie" - zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza na inaugurację cyklu "Żyj bezpiecznie - działaj bezpiecznie" 25 lutego (wtorek) o godz. 16:00 z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Tematem pierwszego spotkania będzie: "Bezpieczne korzystanie z komputera i internetu". 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warsztaty plastyczne z okazji Walentynek

14 lutego obchodzimy Walentynki. Jest to wspaniały moment do rozmowy na temat bliskich dla nas osób, relacji i oczekiwań.

Więcej…

 

PostHeaderIcon 3 urodziny Klubu Rękodzieła "Biblioteka pod szpileczką"

Świętowanie jest bardzo ważnym elementem życia grup spotykających się cyklicznie w określonym celu. Celem, który przyświecał nam od początku powstania Klubu rękodzieła "Biblioteka pod szpileczką", było stworzenie miejsca, przestrzeni dla osób, które chciałyby mieć możliwość spotkania się z innymi ludźmi o podobnych potrzebach.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Recital Piotra Szymańskiego - zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na recital Piotra Szymańskiego „Przasnysz …moje miasto” złożony z jego autorskich utworów, w których motywem przewodnim jest nasze miasto 22 lutego (sobota) godz.16.00.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "I w bibliotece możesz spotkać bohatera" - relacja

Za nami pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu. Jego celem było przybliżenie codzienności osób z niepełnosprawnościami. Dzieci dowiedziały się też jak wielkie znaczenie ma przyjaźń i co naprawdę jest najtrudniejsze w niepełnosprawności.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Młodzieżowy Klub Książki - relacja

W miniony piątek odbyło się organizacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna ze słownikami

Dzisiejszego dnia Miejską Bibliotekę odwiedziła klasa IV a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej dotyczącej zastosowania i korzystania z różnego rodzaju słowników.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PIERWSZE DYKTANDO PRZASNYSKIE - relacja

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzimy w lutym. My już teraz zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta do udziału w Pierwszym Przasnyskim Dyktandzie, które odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego. 
Dwanaście uczestniczek i jeden uczestnik zmierzyli się z ortograficznymi pułapkami. Dyktando nie należało do łatwych: mała czy wielka litera, gdzie postawić przecinek, rz czy ż…. dylematów było wiele, ale wszyscy wyszli zwycięsko z tej potyczki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - relacja

W sobotnie przedpołudnie po raz pierwszy w 2020 roku spotkaliśmy się z grupą dzieci na zajęciach w ramach Poranka z Biblioteką. Zajęcia przebiegły wokół znanego nam wszystkim, miłego misia o malutkim rozumku - Kubusia Puchatka.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka w 2019 roku w liczbach

Zapraszamy do zapoznania się z liczbami, które pokazują aktywność czytelniczą naszych użytkowników. Bez nich nie można wyobrazić sobie istnienia żadnej biblioteki, dlatego jest to tak ważny wskaźnik. W 2019 r. mieliśmy 4742 użytkowników co oznacza, że  co najmniej 4 mieszkaniec Przasnysza korzysta z naszych usług.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka Językowa - relacja

Środa 22.01.2020 upłynęła nam pod znakiem kolejnego spotkania w ramach cyklu Kawiarenki Językowej. Tym razem naszą dyskusję w języku angielskim skupiliśmy wokół dwóch europejskich krajów, które mogą uchodzić za prawdziwy raj dla turystów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

21 stycznia odbyły się pierwsze w nowym roku zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jerzy Woźniak - spotkanie autorskie - relacja

We wtorkowe popołudnie 14 stycznia w  wielofunkcyjnej sali Biblioteki odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z Jerzym Woźniakiem. Z wykształcenia i pasji historykiem, który zadebiutował we wrześniu 2015r. powieścią „Mazur". Dwa lata później czytaliśmy „Cyrograf", wczoraj zaś autor zaprosił  czytelników w podróż  na Mazury 1934 roku ,za sprawą swej najnowszej powieści „Fatum"-„ powieści sensacyjnej ze szczyptą historii".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

Wczorajsze spotkanie w ramach kawiarenki językowej upłynęło przybyłym uczestnikom... a jakże, pod znakiem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - relacja

14 grudnia odbył się już ostatni w tym roku ,, Poranek w bibliotece’’. Zajęcia rozpoczęliśmy od krzyżówki, której rozwiązanie było wstępem do świątecznych zajęć i rozmawie o tradycjach bożonarodzeniowych. Następnie przeszliśmy do części warsztatowej, podczas której dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki i kolorowanki. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna, do wyboru kartka świąteczna lub zimowy domek z papieru. Zajęcia umilały nam świąteczne piosenki i kolędy.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama