Ikona Facebooka


”Dużo czytam, bo to zdrowo, umysł mądry, a Ja(Ty) zdolny” Kacper Kawiecki

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj28
Wczoraj88
W tygodniu217
W miesiącu28
Łącznie154098
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Klub Rękodzieła ONLINE

W naszej Filii nr 1 od ponad trzech lat działa Klub Rękodzieła "Biblioteka pod szpileczką". Przekazujemy kilka inspiracji od Klubu dla naszych czytelników. Piękne przedmioty użytkowe, które są funkcjonalne i zdobią w wykonaniu Wandy Zagroby.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Marta czyta.... dla dzieci ONLINE

Marta Pielech (Filia nr 1) czyta opowiadania i fragmenty książek przeznaczonych dla dzieci. Filmiki z propozycjami do słuchania zamieszczamy na naszym kanale na YouTube oraz na naszym profilu na Facebooku: 
https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPrzasnysz/

Więcej…

 

PostHeaderIcon Młodzieżowy DKK ONLINE

Za nami pierwsze spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w formie wideokonferencji.  Tematem naszej dyskusji było opowiadanie "Tajemnica Brokeback  Mountain" autorstwa Annie Proulx.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Szach i Mat, Mości Królu! ONLINE

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na śledzenie serii "Szach i Mat, Mości Królu".
Filmy można obejrzeć na naszym profilu na facebooku (
https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPrzasnysz/) oraz na naszym kanale na YouTube:

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

10 marca odbyły się zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’. Rozpoczęliśmy już tradycyjnie od nauki kolorów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Zmiana jest kobietą" - warsztaty stylizacji i wizażu - relacja

To  była nasza propozycja dla Pań zainteresowanych elegancją, pięknym wyglądem, dbaniem o swój wizerunek. Skupiliśmy się na najnowszych trendach makijażu oraz kreacji i ubiorze. Można było określić swój typ urody(wiosna, lato, jesień, zima). 

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Na obcasach" spotkanie autorskie z Joanną Jax - relacja

W Międzynarodowym Dniu Pisarek i Pisarzy gościliśmy Joannę Jax autorkę licznych powieściowych serii o tematyce historycznej. Pani Joanna opowiedziała o początkach swojej kariery, pomysłach na książki, mówiła o ważnej kwestii jaką jest poznanie i badanie tła historycznego, które jest kanwą powieści..

Więcej…

 

PostHeaderIcon Szach i Mat, Mości Królu! - szachy dla niewtajemniczonych - zaproszenie

W związku z zastosowaniem procedur zapobiegającym rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 zaplanowane na 17.03.2020 wydarzenie zostaje PRZENIESIONE na inny termin.  O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i na naszych profilach na portalach społecznościowych.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mój pierwszy słownik ortograficzny - lekcja biblioteczna w Filii nr 1

We wtorkowy poranek w Filii nr 1 na osiedlu Orlika odbyły się zajęcia pt. „Mój pierwszy słownik ortograficzny”. Na spotkanie przybyli uczniowie  klasy I „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, pod opieką Pani Honoraty Ulatowskiej. Zajęcia poprowadziła Pani Aneta Abramczyk odbywająca praktyki studenckie w naszej Bibliotece.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejny Poranek w Bibliotece już w sobotę 29 lutego w godz. 10:00 -13:00.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

Jaki kraj nieodłącznie kojarzy się z tulipanami i wiatrakami? Które europejskie państwo może poszczycić się największą liczbą użytkowanych rowerów na świecie? Odpowiedź na te pytanie może być tylko jedna: oczywiście Holandia! Właśnie ona była celem naszej wczorajszej wizyty w ramach comiesięcznej kawiarenki językowej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Z miłości do książek... - zakończenie ferii w Filii nr 1

Dziś ostatni dzień ferii w Filii nr1. Ponad dwadzieścioro dzieci biorących udział w zajęciach przygotowanych przez zaproszonych gości i  bibliotekarzy spędziło wesoło i twórczo czas na wspólnej zabawie i  odpoczynku.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Leśne królestwo

W czwartek odbyły się przedostatnie zajęcia w ramach ferii z biblioteką w filii nr 1 na osiedlu Orlika. Dzisiejszym tematem zajęć były zwierzęta leśne. Podczas spotkanie dzieci dowiedziały się o sposobie odżywiania zwierząt i przetrwania podczas zimy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warsztaty plastyczne z okazji Walentynek

14 lutego obchodzimy Walentynki. Jest to wspaniały moment do rozmowy na temat bliskich dla nas osób, relacji i oczekiwań.

Więcej…

 

PostHeaderIcon 3 urodziny Klubu Rękodzieła "Biblioteka pod szpileczką"

Świętowanie jest bardzo ważnym elementem życia grup spotykających się cyklicznie w określonym celu. Celem, który przyświecał nam od początku powstania Klubu rękodzieła "Biblioteka pod szpileczką", było stworzenie miejsca, przestrzeni dla osób, które chciałyby mieć możliwość spotkania się z innymi ludźmi o podobnych potrzebach.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "I w bibliotece możesz spotkać bohatera" - relacja

Za nami pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu. Jego celem było pokazanie świata osób z niepełnosprawnościami - barier z jakimi się spotykają, ale także ich potencjału. Dzieci dowiedziały się też jak wielkie znaczenie ma przyjaźń i co naprawdę jest najtrudniejsze w niepełnosprawności.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Młodzieżowy Klub Książki - relacja

W miniony piątek odbyło się organizacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna ze słownikami

Dzisiejszego dnia Miejską Bibliotekę odwiedziła klasa IV a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej dotyczącej zastosowania i korzystania z różnego rodzaju słowników.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PIERWSZE DYKTANDO PRZASNYSKIE - relacja

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzimy w lutym. My już teraz zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta do udziału w Pierwszym Przasnyskim Dyktandzie, które odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego. 
Dwanaście uczestniczek i jeden uczestnik zmierzyli się z ortograficznymi pułapkami. Dyktando nie należało do łatwych: mała czy wielka litera, gdzie postawić przecinek, rz czy ż…. dylematów było wiele, ale wszyscy wyszli zwycięsko z tej potyczki.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - relacja

W sobotnie przedpołudnie po raz pierwszy w 2020 roku spotkaliśmy się z grupą dzieci na zajęciach w ramach Poranka z Biblioteką. Zajęcia przebiegły wokół znanego nam wszystkim, miłego misia o malutkim rozumku - Kubusia Puchatka.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama