Ikona Facebooka


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj47
Wczoraj236
W tygodniu283
W miesiącu2232
Łącznie146526
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

21 stycznia odbyły się pierwsze w nowym roku zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zaproszenie na wyjazd teatralny

Serdecznie zapraszamy na  pierwszy w tym roku wyjazd teatralny. Tym razem odwiedzimy teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w którym będziemy mogli zobaczyć w nowej inscenizacji spektakl "DULSCY. TRAGIFARSA KOŁTUŃSKA".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejny Poranek w Bibliotece już w sobotę 25 stycznia w godz. 10:00 -13:00.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jerzy Woźniak - spotkanie autorskie - relacja

We wtorkowe popołudnie 14 stycznia w  wielofunkcyjnej sali Biblioteki odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z Jerzym Woźniakiem. Z wykształcenia i pasji historykiem, który zadebiutował we wrześniu 2015r. powieścią „Mazur". Dwa lata później czytaliśmy „Cyrograf", wczoraj zaś autor zaprosił  czytelników w podróż  na Mazury 1934 roku ,za sprawą swej najnowszej powieści „Fatum"-„ powieści sensacyjnej ze szczyptą historii".

Więcej…

 

PostHeaderIcon Koncert Kapeli Miód Na Serce - zaproszenie

Burmistrz Miasta Przasnysz oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zapraszają na koncert Kapeli "Miód Na Serce", który odbędzie się 28 stycznia (wtorek) godz.17.30 w bibliotece głównej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kawiarenki Językowej 22 stycznia (środa) o godz. 16:00 w siedzibie MBP. Na spotkaniach nie ma ograniczeń wiekowych!

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

Wczorajsze spotkanie w ramach kawiarenki językowej upłynęło przybyłym uczestnikom... a jakże, pod znakiem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - relacja

14 grudnia odbył się już ostatni w tym roku ,, Poranek w bibliotece’’. Zajęcia rozpoczęliśmy od krzyżówki, której rozwiązanie było wstępem do świątecznych zajęć i rozmawie o tradycjach bożonarodzeniowych. Następnie przeszliśmy do części warsztatowej, podczas której dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki i kolorowanki. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna, do wyboru kartka świąteczna lub zimowy domek z papieru. Zajęcia umilały nam świąteczne piosenki i kolędy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zakończenie projektów - relacja

W sali wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w poniedziałek 16 grudnia odbyło się podsumowanie całorocznych projektów biblioteki realizowanych od 1 stycznia do 31 grudnia w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Partnerstwo dla Książki 2019”. Koncepcja projektów opierała się na pełnym wykorzystaniu możliwości infrastrukturalnych biblioteki szytej na miarę potrzeb naszych czytelników i użytkowników .Wykorzystaliśmy zarówno nowe przestrzenie biblioteki jak i jej nowe wyposażenie.(N.O.W.A. Biblioteka – nasza biblioteka”.) Opierała się też na motywie podróży inspiracją do tego była książka Jerzego Broszkiewicza ”Wielka, większa i największa.”

Więcej…

 

PostHeaderIcon Przedświąteczne zajęcia w bibliotece

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to magiczny, świąteczny czas. 12 grudnia Miejską Bibliotekę odwiedzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rostkowie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wigilia w Klubie Rękodzieła

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi spotkania wigilijne i życzenia świąteczne. W bibliotece tradycją stało się, że miłośniczki Klubu Rękodzieła „Biblioteka pod szpileczką”  spotykają się co roku w grudniu, by porozmawiać o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowa fabryka ozdób

Za nami kolejna edycja "Mikołajkowej fabryki ozdób"- warsztatów bożonarodzeniowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Pedagogiczną, Muzeum Historyczne, Miasto Przasnysz oraz Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon @ktywny Senior - relacja

Zakończyliśmy cykl  szkoleń dla seniorów podczas których poznawali zasady działania czytnika książek elektronicznych i jego wielorakie funkcje. Tym razem w spotkaniu uczestniczyły Panie z Klubu Seniora.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

10 grudnia odbyły się zajęcia z cyklu ,,Biblioteka dla Smyka’’. Wtorkowe spotkanie zdominowała bożonarodzeniowa tematyka.

Więcej…

 

PostHeaderIcon NOVA scena – „Galopem po Świtezi” - relacja

5 grudnia w Międzynarodowy  Dzień Wolontariatu z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  na scenie  MDK wystawiono  powarsztatowy spektakl  integracyjny „Galopem po Świtezi” .

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie z Photonem - relacja

Świąteczne lekcje z programowania rozpoczęte! 4 i 6 grudnia mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty w Kubusiowym Przedszkolu oraz gościliśmy w Bibliotece Głównej klasy I-II-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie w Klubie Seniora

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W czwartek 05 grudnia 2019r. w Klubie Seniora na osiedlu Orlika odbyły się kolejne zajęcia  o tematyce bożenarodzeniowej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Bajki z metra w Bibliotece

Bajki z metra to zajęcia, podczas których zapraszamy dzieci do cofnięcia się w czasie. Dla dorosłych to podróż sentymentalna, natomiast dla dzieci to zupełna nowość. Dnia 5 grudnia Miejską Bibliotekę odwiedziły dwie grupy, klasa I a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mikołajkowe czytanie na dywanie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym Miejską Bibliotekę w Przasnyszu odwiedziła grupa 4-5-6 latków z  Niepublicznego Przedszkola ,, Przedszkola z klasą’’. Zajęcia poprowadzili uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych pod kierunkiem Pana Michała Mocka- nauczyciela bibliotekarza : Karolina Ćwiek, Zuzanna Kądziela, Mariusz Żmijewski, Mateusz Szempliński. Dzieci wysłuchały książki  K. Boroń ,, Zimowa rozłąka kurczaka i myszki’’.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

W środę 27 listopada po raz kolejny odbyliśmy podróż po ciekawych zakątkach Europy, podczas której naszym nieodłącznym kompanem był oczywiście Jaś Fasola.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama