„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

W miesiącu1391
Łącznie141322

PostHeaderIcon Lalki w ogniu

W swej reporterskiej książce "Lalki w ogniu" ,o której rozmawialiśmy podczas wrześniowego spotkania  Klubu DKK dziennikarka „Rzeczpospolitej” i podróżniczka Paulina Wilk daje czytelnikom zaskakujący obraz Indii.

Z jednej strony medialny symbol azjatyckiego boomu, indyjski tygrys, zdumiewa gospodarczym potencjałem i uwodzi egzotycznym urokiem. Z drugiej to społeczeństwo wciąż podzielone na panów i służących, rządzone przez skrywane namiętności i tysiącletnie przesądy. Kraj, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znika bez wieści. W "Lalkach w ogniu" te dwa światy przenikają się. Autorka zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc. Wyjaśnia, jak załatwia się sprawy najbardziej przyziemne i najintymniejsze. Gdzie myją się miliony ludzi, którzy nie mają łazienek. Jak pójść na randkę w kraju, w którym za przedmałżeńską miłość grozi śmierć. Czym nakarmić gości, by nie wywołać wojny religijnej.
Ta książka dzięki sugestywnemu stylowi Pauliny Wilk zapiera dech swą obrazowością i magią. Równocześnie dla wszystkich, którzy wybierają się eksplorować ten egzotyczny kraj, stanie się nieocenionym przewodnikiem po meandrach tej fascynującej kultury.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 6 października

( czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej)

Przedmiotem dyskusji będzie książka „Miedza” Andrzeja Muszyńskiego

9 Grudnia 2019