Ikona Facebooka


"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

PostHeaderIcon Życie Pi

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło nam na rozmowie o książce Yanna Martela "Życie Pi".

Autor powieści to pochodzący z Kanady pisarz i podróżnik, który przemierzył już większą część świata,  z wykształcenia filozof, w książce znajdziemy wiele rozważań dotyczących religii, życia.

Yann Martel to również laureat kilkunastu nagród literackich. "Życie Pi" zostało wyróżnione jedną   z nich - nagrodą Bookera.

Ranna zebra, orangutan, hiena cętkowana, szczur i tygrys bengalski... Taka menażeria to nie najlepsze towarzystwo w dryfującej po oceanie szalupie. Niestety szesnastoletni Pi Patel po zatonięciu japońskiego frachtowca, na pokładzie którego wraz z rodziną i zwierzętami z prowadzonego przez ojca zoo płynie z Indii do nowej ojczyzny, Kanady, nie ma żadnego wpływu na dobór towarzyszy niedoli. Grupa rozbitków, wśród których – poza orangutanem – Pi Patel jest jedynym dwunożnym stworzeniem, szybko się kurczy, aż pozostaje tylko on i tygrys. Odyseja przez Pacyfik staje się walką o życie – z żywiołem, głodem i, przede wszystkim, z olbrzymim kotem, z którym w bezpośredniej konfrontacji chłopiec nie miałby żadnych szans.                                                                                                                                                                             W książce Martela wszystko może się wydarzyć: Pi Patel przetrwa 227 dni na morzu – dzięki własnej pomysłowości, silnej woli przetrwania, przyjaźni i wierze w Boga.

Następne spotkanie 5 maja przedmiotem dyskusji będzie książka Haruki Murakamiego "Mężczyźni bez kobiet"

Zapraszamy

Następne spotkanie 5 maja przedmiotem dyskusji będzie książka Haruki Murakamiego"Mężczyźni bez kobiet" Zapraszamy
 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor, Spirydion

Do końca roku zostało 18 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama