Poranek z BibliotekąPodczas sobotniego Poranka z Biblioteką sala oddziału dla dzieci i młodzieży zamieniła się w fabrykę warsztatowo-plastyczną! Każdy uczestnik mógł wykonać  laurkę z okazji dnia Babci i Dziadka.

Dzieci wykazały się ogromnym talentem zarówno plastycznym jak i manualnym.  Zajęcia minęły w miłej i radosnej atmosferze. Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w Polsce od ponad trzydziestu lat. Bez specjalnej przyczyny zaczęto obchodzić to szczególne święto. Podobno, już w 1964 roku, popularny wówczas tygodnik dla pań „Kobieta i życie”, jako pierwszy zaproponował na swoich łamach, aby specjalnym świętem uhonorować babcie. Święto Babci i Dziadka obchodzone jest w wielu krajach, ale za to nie jednocześnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezapomniany dzień.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura