„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu18
W miesiącu1317
Łącznie132516

PostHeaderIcon Bezdech

Podczas lutowego spotkania DKK toczyliśmy dyskusję wokół książki Andrzeja Barta „Bezdech".

Jerzy, światowej sławy polski reżyser, który od wielu lat mieszka i tworzy w Hollywood, ulega wypadkowi samochodowemu. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią wraca do kraju, aby zrobić to, na co, jak sądzimy, zawsze będzie czas. Chce za kilka spraw przeprosić, za inne podziękować, pragnie też wyrównać rachunki.

W swej podróży bohater odnajduje własnego syna, którego nigdy nie widział, odwiedza ojca, rozmawia o śmierci ze słynnym filozofem, spotyka przyjaciół i wrogów, a nawet dawne miłości. Cała ta sytuacja jest tylko pretekstem do wędrówki bohatera po Polsce, w której niczym wolterowskiemu Kandydowi przyjdzie mu dziwić się, cieszyć, ale i przerażać. Tytułowy "Bezdech" to krótki moment zawieszenia między życiem a śmiercią.

Kolejna po Rewersie powieść Andrzeja Barta oparta na scenariuszu.

W ekranowym Bezdechu, wyreżyserowanym przez samego autora, wystąpili m.in. Bogusław Linda, Katarzyna Figura, Jerzy Stuhr, Andrzej Seweryn.

03 marca 2016 r. (czwartek), godz.18:30.

Tematem dyskusji będzie książka

Jaroslava Rudiśa "Grandhotel"