"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu17
W miesiącu1316
Łącznie132515

PostHeaderIcon "Chustka"

dyskusyjny klub książki1 października w czwartkowy wieczór ,w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, w gronie klubowiczów DKK rozmawialiśmy o książce Joanny Sałygi „Chustka".

Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia. To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce "Nieżona".
Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata.

Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa.

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna. Otwarcie mówiła o seksie w czasie choroby. Przygotowywała syna na swoją śmierć. Jej blog zdobył ogromną popularność. Wzruszał i przerażał. Czytali go też ci, którzy szukali zwykłego pocieszenia.

To książka dla miłośników prawdziwych historii, dla tych, którzy nie potrafią cieszyć się z drobiazgów ,szukających książki pełnej emocji.

Następne spotkanie 5 listopada przedmiotem dyskusji będzie książka Małgorzaty Rejmer "Bukareszt"

16 Września 2019
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,