Ikona Facebooka


”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

PostHeaderIcon Wrzesień 2015

Fizjoterapia w wybranych dziedzinach medycyny. Kompendium
Pierwsze tak obszerne, syntetyczne opracowanie wiedzy z zakresu fizjoterapii, znajdującej zastosowanie w wybranych dziedzinach medycyny: pediatrii, ortopedii i traumatologii, kardiologii, neurologii i neurochirurgii, onkologii i medycynie paliatywnej, pulmonologii, otolaryngologii, ginekologii i położnictwie, urologii, reumatologii oraz geriatrii. W książce przedstawiono możliwości wykorzystania do celów profilaktycznych i leczniczych wiedzy z dziedziny kinezyterapii, balneologii, medycyny fizykalnej, dietetyki oraz masażu leczniczego i edukacji zdrowotnej. Poszczególne rozdziały zostały napisane przez wybitnych polskich specjalistów – nauczycieli akademickich o ogromnym doświadczeniu dydaktycznym i naukowym. Pozycja niezbędna przede wszystkim dla fizjoterapeutów i lekarzy wszystkich specjalności, ale także dla studentów uczelni medycznych.
Metodologia badań społecznych - Stefan Nowak
Klasyczna praca omawiająca całościowo problemy badań socjologicznych napisana przez jednego z największych polskich specjalistów w tej dziedzinie, którego dorobek naukowy inspiruje kolejne pokolenia badaczy i teoretyków nauk społecznych.

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego socjologa!
Nos Pinokia - Leif GW Persson
Zła bajka dla dużych dzieci.

Historia czterech mężczyzn, którzy nigdy się nie spotkali i którzy żyli w zupełnie odrębnych światach. Gdy najstarszy z bohaterów zostaje zamordowany, najmłodszy z nich jeszcze się nie narodził.

Evert Bäckström po raz kolejny musi rozwiązać zagadkę, która sięga dalekiej przeszłości. Czy jego nietuzinkowe metody śledcze pozwolą mu wyjaśnić sprawę?

W 2015 roku na kanale FOX premiera serialu „Backstrom”, opartego na powieściach Leifa GW Perssona: Linda, Ten, który walczył ze smokiem i Nos Pinokia!
Obietnica Łucji - Dorota Gąsiorowska

Życie pełne jest nieprzewidzianych zbiegów okoliczności.

Uciekając przed swoją przeszłością Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju – uroczego miasteczka ze starym zniszczonym pałacem. Przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z młodą, ciężko chorą kobietą i składa jej niezwykłą obietnicę: ma odnaleźć ojca jej córeczki.

Kiedy w zaskakujących okolicznościach poznaje genialnego muzyka i jego zimną, bezduszną partnerkę Adelę, zaczyna dostrzegać, że przypadki odgrywają w jej życiu coraz ważniejszą rolę.  A może to wcale nie są zbiegi okoliczności?

"Obietnica Łucji" to wzruszająca opowieść o nadziei i prawdzie. Historia o przeznaczeniu, które zawsze chodzi swoimi ścieżkami.

"Opowieść o miłości wbrew wszystkiemu i wszystkim.  Nie mogłam się od niej oderwać. Nie mogę o niej zapomnieć".
Beata Tyszkiewicz

Od uwikłania do autentyczności - Roman Graczyk
Ta biografia Tadeusza Mazowieckiego pokazuje drogę życiową pierwszego premiera III RP bez tabu i tez a priori. Opisać to bogate życie można tylko tekstem otwartym, którego ambicją nie jest służyć żadnej ze stron sporu o polską przeszłość, lecz tylko prawdzie, i taką drogę obrał autor niniejszej książki.

Mazowiecki był aktywny w życiu publicznym od pierwszych lat powojennych aż do początków XXI wieku. Towarzyszył czynnie swoim czasom: trudnym, przerażającym, oszałamiającym, ale także czasom nadziei. Był aktywny w czasach budowania totalitaryzmu, który chciał się widzieć doskonałym, a pozostawił po sobie zgliszcza. Wiele lat później został pierwszoplanowym aktorem w procesie budowania demokracji, ustroju z definicji niedoskonałego, ale głęboko ludzkiego, także dlatego, że pamiętającego tamte zgliszcza.

Zaangażowanie to dało Tadeuszowi Mazowieckiemu specjalne miejsce w historii Polski XX wieku, ale i wiązało się ze specjalną odpowiedzialnością.
Polimery - Jan F. Rabek

Niezwykle szybki rozwój chemii polimerów i powiązanych z nią technologii przemysłowych stał się istotnym elementem rozwoju naszej cywilizacji w ostatnim stuleciu. Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom.

Polimery. Otrzymywanie, metody badawcze, zastosowanie to kontynuacja i uzupełnienie świetnie przyjętego podręcznika Współczesna wiedza o polimerach. W książce przedstawiono, między innymi, następujące grupy materiałów polimerowych:

  • wybrane polimery przemysłowe – polimery termoplastyczne, duroplasty, Gore-Tex®;
  • elastomery syntetyczne – ebonit, lateks, produkcja gumy;
  • kompozyty polimerowe – laminaty, kompozyty kuloodporne, nanorurki i włókna węglowe;
  • kleje polimerowe;
  • polimery specjalnego zastosowania – grafen, polimery inteligentne, nanomateriały polimerowe.

Aparat matematyczny został zredukowany do niezbędnego minimum, a metody badawcze zaprezentowano w taki sposób, aby były przydatne w praktyce i pozwalały na łatwą interpretację wyników. Dodatkową zaletą książki jest niezwykle rozbudowana bibliografia, obejmująca najistotniejsze publikacje z dziedziny chemii polimerów powstałe w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

Publikacja ta jest przeznaczona zarówno dla studentów kształcących się w zakresie chemii, technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, medycyny i farmacji, pracowników naukowych i dydaktycznych, jak i osób, które technologią polimerów interesują się zawodowo.
Resortowe dzieci. Tom 2. Służby - Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz

Kolejny tom głośnej książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Maroszy. Autorzy po raz kolejny udowadniają kto pociąga za sznurki w III RP.

Książka, która odkrywa prawdę i rzuca nowe światło na służby komunistyczne, a raczej ich bliskie związki ze strukturami III RP. To opowieść o interesach ludzi z bezpieki, którzy umacniali władzę ludową, wspierali socjalizm, by wreszcie po "grubej kresce" stać się zakulisową siłą sprawczą w demokratycznym państwie. Demaskatorska pozycja ujawniająca sekrety tych, którzy zaczęli służyć nowej władzy. O ich znajomościach, koneksjach, koligacjach i bardzo często podejrzanych interesach, w których nigdy nie zapominali o protekcji.

"Resortowe dzieci. Tom 2. Służby" to prawie 1000 stron rzetelnie zebranych faktów o ludziach służących obydwu systemom.

Tam, gdzie nie sięga już cień - Hanna Kowalewska
Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?

Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięć.

To opowieść o odrodzeniu, o magii zaklętej w bursztynach, listach do Pana Boga rysowanych na piasku, sile ognia i ludzkich więzi.

Wyraziści bohaterowie, ich sekrety i duża dawka namiętności, które nie podlegają chłodnej kalkulacji – wszystko to tworzy wnikliwy portret pokolenia niezobowiązujących związków, które nie bardzo potrafi kochać, ale jednocześnie nie przestaje tęsknić za miłością i jej szukać…

Mimo że autorka podejmuje trudne tematy, miłość i namiętność splata ze śmiercią, utratą, nienawiścią czy odrzuceniem, książka jest pełna ciepła i humoru.
Zaczaruj mnie - Karolina Frankowska

Literacki debiut Karoliny Frankowskiej, która stworzyła serialową prawniczkę Agatę Przybysz uwielbianą przez miliony widzów. Teraz opowie nową, wciągającą historię – poznajcie Zosię, Bartka i Kaśkę.

Świeżo upieczona magister psychologii Zosia ma masę planów na przyszłość, ideałów, zapału i… boleśnie zderza się z rzeczywistością.  Zamiast wymarzonej pracy w zawodzie psychoterapeuty ma posadę w biurze doradztwa zawodowego wątpliwej renomy, jej finanse to jedna wielka katastrofa, nawet w miłości jej się nie wiedzie.

Aby sprowokować szczęście do małego uśmiechu w jej stronę postanawia uciec się do starego, sprawdzonego sposobu - wystarczy zapisać swoje marzenie na karteczce i zakopać bez ujawniania jej treści. Dobrze, że chociaż w tej sprawie może liczyć na pomoc Kaśki i Bartka - swoich przyjaciół ze studiów.

Cała trójkę poznajemy w momencie, gdy tłumaczą się policjantom, co robią wieczorem w parku z butelką wina i saperką. Wydaje się, że gorzej już być nie może.

Na szczęście wydaje się, że magiczna sztuczka zaczyna działać, bo Zosia po kilku dniach dostaje propozycję pracy. Psycholog - konsultant na planie popularnego serialu - to brzmi świetnie! Jednak okazuje się, że to tylko niewinny początek pasma nieszczęść. I kiedy cały jej świat dosłownie zacznie się rozpadać na kawałeczki, tylko przyjaciele będą w stanie jej pomóc.

Prawdziwe oblicze świata gwiazd, który po liftingu pokazują nam media, szalone zbiegi okoliczności, nieoczekiwana miłość, szczypta optymizmu i dużo humoru – oto, co na pewno znajdziemy w literackim debiucie Karoliny Frankowskiej.

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
19 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 347 dni.
Zodiak: Koziorożec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama