Ikona Facebooka


"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj41
Wczoraj106
W tygodniu667
W miesiącu2331
Łącznie150138
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”

spotkanie dkkPodczas wakacyjnego, sierpniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki wybraliśmy się w podróż po Gruzji, dzięki książce „Gaumardżos!" Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera.

Małżeństwo dziennikarzy, od lat zakochane w tym niezwykłym kraju, postanowiło opowiedzieć o Gruzji widzianej od środka, o wyprawach odbywanych na własną rękę, poznawaniu krain i ludzi takimi, jakimi są na co dzień. A codzienna Gruzja, jak przekonują Mellerowie, jest bajeczna: przyjazna, piękna, niezwykle malownicza. Gruzini to ludzie dumni, ale i życzliwi, gościnni, niezwykle rodzinni, uwielbiający świętować i celebrować życie. Nie zabrakło w książce również perspektywy historycznej i politycznej – opowieści o wojnach, jakie trawiły ten kraj. Zdania klubowiczów co do książki były podzielone, większość stwierdziła, że  czytając ją czuli się zmęczeni:  zbyt chaotyczna, niedbały język, ani zdjęcia zamieszczone w książce, ani sami autorzy nie potrafili przekazać  piękna Gruzji i przedstawić prawdziwego obrazu życia mieszkańców.

Niektórzy zaś mimo kilku minusów jakie posiada książka dowiedzieli się wiele o Gruzji i lektura zachęciła ich do wycieczki i zwiedzania tego kraju.

Następne spotkanie 3 września dyskutować będziemy o książce Jerzego Sosnowskiego ”Spotkamy się w Honolulu”.

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama