Ikona Facebooka


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj51
Wczoraj131
W tygodniu320
W miesiącu2804
Łącznie150611
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon „Ołówek”

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki wypełniła rozmowa o autobiografii Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej „Ołówek”.

To wzruszająca opowieść kobiety, która mimo nieuleczalnej choroby - stwardnienie zanikowe boczne (SLA), nie poddała się. Stopniowo traciła pracę, pieniądze, urodę i przyjaciół. I w tym momencie wydawać by się mogło, że historia jej życia właśnie się zakończyła... a ona dopiero się zaczęła! Kiedy już nie mogła mówić nauczyła się korzystać z oprogramowania komputerowego, którym mogła sterować dzięki specjalnej przyklejanej na czole kropki. Dzięki niej pisała.

Zamknęłam oczy i w marzeniach i realnym świecie. - Boże - wyszeptałam - jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał mnie uzdrowić, obiecuję, że docenię najmniejszy okruszek podarowanego mi życia”. – doceniać każdą chwilę życia, bo jutra może nie być – to chyba najważniejsze przesłanie „Ołówka”.

Anna Dymna, prezes fundacji "Mimo wszystko" mówi, że "Ołówek" to trudna lektura, ale dla wszystkich. Dla chorych bo dodaje otuchy, dla zdrowych bo daje instrukcję, jak zachować się wobec chorego i własnego życia. - Przez sekundę możemy pomyśleć i docenić to, że możemy wstać i zrobić sobie kawę - mówi Dymna.

Następne spotkanie 9 lipca.

Przedmiotem dyskusji będzie książka Khaleda Hosseiniego ”I góry odpowiedziały echem”

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama