„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu53
W miesiącu1395
Łącznie141326

PostHeaderIcon Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

12 czerwca na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce „ Z głowy” Janusza Głowackiego.

Jest to barwna autobiografia słynnego felietonisty, powieściopisarza i dramaturga. O swoim ciekawym życiu mistrz anegdoty opowiada w krótkich, zwartych epizodach, z ogromnym poczuciem humoru, ale i z bezlitosnym dystansem - do siebie i innych. Dziesiątki historyjek z rodzinnego PRL-u i Nowego Jorku, w którym mieszka od lat, powodują, że od lektury trudno się oderwać. Kapitalny porter artysty, jego wrogów i znanych przyjaciół na burzliwym tle ostatniego czterdziestolecia.

Książka inteligentna, błyskotliwa, dobra lektura na wakacje.

9 Grudnia 2019
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia,