”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

W miesiącu1316
Łącznie132515

PostHeaderIcon "Zakwitające dziewczęta..." Marity de Sterck

Zakwitające dziewczęta. Opowieści ludowe o miłości i odwadze" autorstwa Marity de Sterck, zabrały klubowiczów w czwartkowy zimowy, mglisty wieczór ,w magiczny świat  baśni, legend i podań z różnych stron świata: Afryki, Ameryki Azji, Europy i Oceanii.

Zebrane opowieści uczą empatii i poszanowania dla każdej odmienności. Pisarka w ciekawy i niecodzienny sposób pokazuje, jak dostosować się do otaczającego świata i żyć w zgodzie z innymi ludźmi, a jednocześnie nie zatracić swojej indywidualności.

Niektóre z podań szokują, inne śmieszą, ale są skarbem kultury i pozwalają poszerzać horyzonty.

Ich treść jest uniwersalna niezależnie pod jaką szerokością geograficzną żyjemy mamy takie same potrzeby, jesteśmy podobni i gdyby zmienić imiona bohaterów, to wszystkie te historie mogłyby wydarzyć się w naszym kręgu kulturowym.

Zbyt wiele legend i podań podobnych do siebie, które zlewają się w jedną całość. Mimo ogromnej wiedzy antropologicznej i kunsztu pisarskiego autorki doszliśmy do wniosku (większość), że nie wrócimy już do lektury tej książki i niekoniecznie chcemy ją mieć na naszej półce.

16 Września 2019
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,