Ikona Facebooka


„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

PostHeaderIcon Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na czwartkowym spotkaniu 14 listopada zmierzyliśmy się z książką tegorocznej Laureatki Nagrody Nobla Alice Munro „Miłość dobrej kobiety”.

Zanim klubowicze przystąpili do omówienia utworu  podzielili się ciekawymi uwagami na temat życia i twórczości autorki. Pisarka jest mistrzynią krótkiej formy, jej opowiadania to minipowieści. Ma wspaniały zmysł obserwacji, pisze z życiową mądrością. Pokazuje różne odcienie miłości z pełną wnikliwością. Ta miłość przyjmuje różne formy: miłość matki do córki, żony do męża, dziecka do dorosłego.

Kobiety z jej opowiadań same dokonują swoich wyborów czy dobrych możemy polemizować, same też radzą sobie ze swoimi wewnętrznymi konfliktami, rozdźwiękiem między tym co chcą, a tym co muszą. Na pierwszym planie opowiadań jest życie pełne pokus, wątpliwości, błędów, które popełniamy.

Retrospektywna narracja, nieciągła ,poszatkowana. Zwykły język, mnóstwo niedopowiedzeń, plastyczne opisy, nieokreślone wprost emocje to wszystko sprawia, że jej książki są ponadczasowe i trafiają do serc czytelników.

Ciekawa dyskusja przy filiżance kawy była jak literackie delicje.

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor, Spirydion

Do końca roku zostało 18 dni.
Zodiak: Strzelec
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama