Ikona Facebooka


„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj13
Wczoraj109
W tygodniu475
W miesiącu2424
Łącznie146718
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Teatr w bibliotece

W dniu 5 czerwca 2013 r. w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Bibliotekę odwiedził Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa, który zaprezentował młodym widzom - uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, spektakl pt. „Tajemnica zaginionych liter”.

Aktorzy Teatru przedstawili historię pewniej biblioteki, w której z książek zniknęły wszystkie litery. Bibliotekarka podejrzewając, że ktoś je ukradł prosi o pomoc detektywa Lupę. Okazuje się jednak, że litery same odeszły i schroniły się u Królowej Liter - Literatury. Przyczyną ucieczki był fakt, że czuły się opuszczone i niepotrzebne.

Jak mówią sami twórcy, celem przedstawienia było uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania. Bajka miała również przybliżyć sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki mają duszę.

Baśniowe postacie, atrakcyjna fabuła, zaskakujące zwroty akcji oraz duża dawka humoru sprawiły, że ten mądry i zabawny spektakl bardzo się dzieciom podobał. Na koniec wszyscy ślubowali, że od tej pory będą czytać książki i odwiedzać bibliotekę.


 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama