„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

Łącznie154101
MKiDN

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna w Filii nr 1

Dzisiejszego dnia w Filii nr 1 na osiedlu Orlika odbyła się kolejna lekcja biblioteczna pt. „Mój pierwszy słownik ortograficzny”. Lekcja przeprowadzona przez praktykantkę Panią Anetę Abramczyk miała na celu przypomnienie i utrwaleniu wiadomości o budowie, rodzajach i sposobie wyszukiwania informacji w słownikach.

Jeśli mówimy słownik, to nie mamy na myśli tylko słownika ortograficznego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I „b” SP nr 3 w Przasnyszu, którzy dziś  wraz z wychowawczynią Panią Marzeną Trzcińską odwiedzili bibliotekę. Na zajęciach uczniowie pracując w grupach mieli  okazję sprawdzić swoją wiedzę wykonując ćwiczenia słownikowe. Poszczególne grupy po dokonaniu wyboru słownika niezbędnego do wykonania zadania ruszyli do pracy. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia językowe, poznając przy tym ortografię. Dzięki lekcji bibliotecznej dzieci usystematyzowały swoją wiedzę dotyczącą tego rodzaju książek. Poznały także nieznane do tej pory słowniki, które pomogą  im w dalszej edukacji.

LEGIMI
Academica