”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

W miesiącu31
Łącznie154101
MKiDN

PostHeaderIcon Mój pierwszy słownik ortograficzny - lekcja biblioteczna w Filii nr 1

We wtorkowy poranek w Filii nr 1 na osiedlu Orlika odbyły się zajęcia pt. „Mój pierwszy słownik ortograficzny”. Na spotkanie przybyli uczniowie  klasy I „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, pod opieką Pani Honoraty Ulatowskiej. Zajęcia poprowadziła Pani Aneta Abramczyk odbywająca praktyki studenckie w naszej Bibliotece.

Dzieci zapoznały się z budową oraz rodzajami słowników ortograficznych, rozwiązywały zadania z rozsypanek literowych, a także utrwaliły pisownię wyrazów z „u” i „ó”. Uczestnicy dzisiejszych zajęć mieli też możliwość kreatywnej zabawy poprzez utworzenie łańcucha słów oraz mile spędzić czas przy  wysłuchaniu głośnego czytania książeczki pt. „Leniwe literki”.

Dziękujemy wychowawczyni, Pani Honoracie Ulatowskiej oraz Pani Anecie Abramczyk za przeprowadzenie bardzo rozwijających i ciekawych zajęć.

LEGIMI
Academica