1

Na to wydarzenie czytelnicy czekali od dawna, słoneczna pogoda pozwoliła zaprosić wszystkich chętnych (blisko 240 osób) do czytelni letniej aby spotkać Andrzeja Grabowskiego – aktora teatralnego, filmowego, telewizyjnego, dubbingowego, artystę kabaretowego.

Spotkanie poprowadził dziennikarz Marcin Michrowski. Panowie rozmawiali m.in. o wydanej w 2020 r, autobiografii pt. ”Jestem jak motyl”.

"Ten zawód jest taki, że jednego dnia gram księdza, a drugiego bandytę, trzeciego policjanta, czwartego "Chorego z urojenia", piątego dnia mówię wiersze, szóstego się z państwem spotykam, a siódmego stoję na estradzie i robię tak zwany stand-up, więc jest w tym rzeczywiście element skakania.” - powiedział Aktor.

Andrzej Grabowski opowiadał ze swadą i humorem o latach spędzonych w szkole teatralnej, wspominał o swoich rolach zarówno teatralnych jak i filmowych np. w ”Pitbullu”, o tym jak się gra na scenie teatralnej i w filmie z rodziną (bratem Mikołajem oraz córkami Zuzanną i Katarzyną). Nie mogło zabraknąć tematu Ferdynanda Kiepskiego, który budził wiele emocji wśród publiczności, rola która miała trwać kilka odcinków rozrosła się do ponad dwudziestu lat – tłumaczył nasz Gość i przytaczał zabawne sytuacje związane ze spotkaniami z fanami serialu.

Nie zabrakło pytań od publiczności. To spotkanie można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autografy w książkach oraz zaproszeniach.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia Szkole Podstawowej nr 2 i Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Wydarzenie zrealizowano w ramach programu "Kultura bez barier" Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu realizuje przedsięwzięcie grantowe

"Podróż bez barier" finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”