Ikona Facebooka


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj16
Wczoraj127
W tygodniu325
W miesiącu1989
Łącznie149796
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon "I w bibliotece możesz spotkać bohatera" - relacja

Za nami pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu. Jego celem było przybliżenie codzienności osób z niepełnosprawnościami. Dzieci dowiedziały się też jak wielkie znaczenie ma przyjaźń i co naprawdę jest najtrudniejsze w niepełnosprawności.

Temat ten został poruszony  w oparciu o książkę wydaną przez Fundację Humanity in Action "O osobach z niepełnosprawnościami". Ta interaktywna publikacja tłumaczy trudne i często nieznane tematy. Przeciwstawia się stereotypom myślowym i zachęca do myślenia. Stawia nieoczywiste pytania, a także promuje pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami.

Warsztatom towarzyszyły rozmowy o bibliotece i książkach. Dzieciaki porównywały bibliotekę do siłowni umysłowej, która świetnie trenuje nasz mózg, rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Wniosek był jeden - warto odwiedzać bibliotekę i czytać. Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Sobiesiak - dyrektor Biblioteki.

Przed nami również zajęcia w ramach Bajkowej Biblioteki dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Uczestnicy tych dwóch cykli zajęć wezmą udział w festynie integracyjnym, który odbędzie się w czerwcu. Będą wspólne zabawy, konkursy a także nagrody.

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama