Ikona Facebooka


”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj17
Wczoraj127
W tygodniu326
W miesiącu1990
Łącznie149797
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon "Złoty dom Goldenów" - relacja

Złoty dom Goldenów to nowość, której autorem jest Salman Rushdie. Ten brytyjski pisarz już niejednokrotnie udowodnił, że posiada ogromny talent. I tym razem nie jest inaczej. Najnowszą książką pokazuje, że w zanadrzu ma wciąż wiele pomysłów, które są w stanie zainteresować Czytelników na całym świecie. Złoty dom Goldenów to bez wątpienia doskonały powrót do powieści realistycznej. A warto zaznaczyć, że swoją przygodę z literaturą Rushdie zaczynał od gatunku science fiction. Jak więc widać, wszechstronność jest jedną z jego mocnych stron. Jak poradził sobie z powrotem do bardziej realnych powieści? Naszym zdaniem, bardzo dobrze. Ale koniecznie sprawdźcie to sami i podzielcie się z nami Waszymi opiniami!

Złoty dom Goldenów – opis fabuły

Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie w dniu, kiedy to Barack Obama obejmuje fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie, w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec. To miliarder Neron Golden. Charakteryzuje go wiele rzeczy. Są to: osobliwe imię, nieokreślony akcent i silna aura niebezpieczeństwa. Oprócz tych cech mężczyzna przywozi ze sobą trzech dorosłych synów. Jednak nie towarzyszy mu żadna kobieta, ani żona, ani kochanka. Młody filmowiec, który staje się sąsiadem ekscentrycznej rodziny, powoli wikła się w niebezpieczną sieć powiązań Goldenów. Odkrywa ich intrygi, sekrety, a nawet tajemnicze zbrodnie. Przez te wszystkie niecodzienne zdarzenia główny bohater powoli staje się mężczyzną. W tym samym czasie kampanię prezydencką rozpoczyna bezwzględny i ambitny arogant. Charakteryzuje go narcyzm, tona makijażu na twarzy i farbowane włosy. Wiele osób porównuje go do postaci wyjętej prosto z jakiegoś komiksu. Salman Rushdie bez wątpienia stworzył kolejne, wspaniałe dzieło. Złoty dom Goldenów to amerykańska epopeja, która rozgrywa się na tle minionych i współczesnych wydarzeń. Jest to historia o tożsamości, prawdzie, trwodze, kłamstwie i nowym świecie prawd alternatywnych.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, to koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Kolejne spotkanie 6 lutego (wtorek) godz. 18:30. Rozmawiać będziemy o książce "Trafikant" Roberta Seethalera.

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama