„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

Łącznie146527
MKiDN

PostHeaderIcon PIERWSZE DYKTANDO PRZASNYSKIE - zaproszenie

Burmistrz Miasta Przasnysz oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zapraszają na PIERWSZE DYKTANDO PRZASNYSKIE, które odbędzie się 28 stycznia (wtorek) godz.17.00 w bibliotece głównej. Do uczestnictwa zapraszamy dorosłych mieszkańców Przasnysza - szczegóły w regulaminie.

Regulamin i karta zgłoszeniowa ( do 17 stycznia) dla uczestników dostępne na stronie internetowej biblioteki.

Wydarzenie uświetni Kapela „Miód na Serce”, która opiera swój repertuar na dawnych melodiach, pieśniach i ludowych zwyczajach Kurpiowszczyzny. Ożywia zapomniane instrumenty ludowe:  basy, basetlę zwaną maryną, skrzypce dłubane, bębenek obręczowy, wykonując na nich utwory. Zespół przypomina stare tańce ludowe: polki, oberki, walce i typowe dla regionu kurpiowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania: