Ikona Facebooka


„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj5
Wczoraj119
W tygodniu433
W miesiącu2097
Łącznie149904
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Mikołajkowe spotkanie z Photonem - relacja

Świąteczne lekcje z programowania rozpoczęte! 4 i 6 grudnia mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty w Kubusiowym Przedszkolu oraz gościliśmy w Bibliotece Głównej klasy I-II-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie.

Ze starszą grupą zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania Biblioteki. Zwiedziliśmy Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Oddział dla Dorosłych oraz Pokój Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Następnie przeszliśmy do części głównej, czyli nauki programowania robotów. Photon to mały, interaktywny robot, sterowany za pomocą aplikacji na tablecie. Dzieci zapoznały się z możliwościami i jego funkcjami. Programowały robota tak, aby dojechał do wyznaczonego celu. Niesamowita radość i zaangażowanie towarzyszyły każdemu przez całe zajęcia. 

Z nieco młodszymi dziećmi - w Kubusiowym Przedszkolu uczyliśmy robota mówić wierszyk o mikołaju. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach a przy tym doskonale się bawiły. Największą jednak atrakcją naszego spotkania były wyścigi robotów, które miały za zadanie dojechać do kolorowych kubeczków na czas. Radość dzieci podczas zajęć była dla nas największym prezentem - dlatego bardzo lubimy uczyć dzieci poprzez zabawę! 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniała atmosferę i wspólną zabawę a wychowawcom grup i opiekunom - za współpracę! 

 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama