„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Misiowe spotkanie z książką

Dnia 22 listopada wybraliśmy się z wizytą do Kubusiowego Przedszkola w Przasnyszu. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z naszą biblioteką i praca bibliotekarza. Na początku rozmawialiśmy o bibliotece oraz o tym czym biblioteka różni się od księgarni. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta biblioteczna. Zapoznałyśmy z akcją ,, Mała książka- wielki człowiek’’. Wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z książek i jak nie należy postępować podczas czytania. Następnie dzieci poznały historię pluszowego misia, wysłuchały wierszyków ,,Miś’’, ,, Nie obędzie się bez Misia’’, ,, Koło pieca siedzi miś’’. Maluchy przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki, o których pięknie opowiadali. Podczas wizyty panowała miła i przyjemna atmosfera, dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Mali uczestnicy wykazali się ogromną znajomością literatury dziecięcej. Bez problemu udzielali odpowiedzi na quiz z wiedzy o misiach. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania, każde dziecko otrzymało zakładkę i misiową kolorowankę.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Kubusiowego Przedszkola za zaproszenie oraz dzieciom za mile spędzony czas.

Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019