”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

PostHeaderIcon Spotkanie z Przaśnikiem - relacja

Dnia 12 oraz 14 listopada Miejską Bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Zajęcia poprzedziło zwiedzanie biblioteki, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, Pokoju Opracowania Zbiorów oraz Oddziału dla Dorosłych. Wprowadzenie odbyło się w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, podczas którego uczestnicy wysłuchali „Legendy o Przaśniku” oraz innych legend mazowieckich. Rozwiązywanie zagadek pozwoliło utrwalić zdobytą wiedzę na temat Przasnysza jak i Polski. Kolejna część odbyła się w siedzibie Muzeum Historycznego, gdzie przedszkolaki miały okazję zobaczyć wystawę pod nazwą „Złoty wiek Przasnysza” oraz kiosk multimedialny „Legendy Mazowsza”.

Serdecznie dziękujemy Muzeum Historycznemu za współpracę, wychowawcom za niezapomniane spotkanie oraz dzieciom za niesamowite zaangażowanie.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019