„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Podróż do przeszłości spotkanie z Wojciechem Drewniakiem - relacja

We wtorek 12 listopada gościem Biblioteki był współtwórca popularnego kanału na You Tube ”Historia bez cenzury”  Wojciech Drewniak. Milion subskrybentów i wiernych widzów tego popularnego kanału, to najlepszy dowód na to, że historia może być ciekawa.

Historyk w dość niekonwencjonalny sposób udowadnia, że zamierzchłe czasy wcale nie wiały nudą, skupia się na najważniejszych i najciekawszych wątkach dziejowych, wyciąga na światło dzienne historyczne smaczki. Zachęca do odkrywania historii na nowo. „ Wszystko co przedstawiamy w naszym programie jest oparte na profesjonalnych publikacjach i źródłach" - podkreśla Wojciech Drewniak. Autor wydał właśnie czwartą książkę zatytułowaną „Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki”, która jest uzupełnieniem treści zawartych w filmach. Podobnie jak trzy, poprzednie są adresowane głównie do młodych czytelników i oni to właśnie stanowili liczną publiczność uczestników wtorkowego spotkania. Wojciech Drewniak przytoczył szereg ciekawych historii oraz anegdot, a także odpowiadał na pytania od swoich fanów. Można było zakupić książki i otrzymać autograf.

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019