”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu49
W miesiącu1391
Łącznie141322

PostHeaderIcon Ośmiorniczki dla wcześniaków

Klub Rękodzieła „Biblioteka pod szpileczką” działający w Filii nr 1 na  osiedlu Orlika, rozpoczął prace nad przyłączeniem się do akcji  „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, prowadzonej przez Fundację Małych Serc.

Dlaczego akurat ośmiorniczki są idealnymi maskotkami dla wcześniaków? Chodzi o kształt macek – przypomina on znaną z poprzedniego środowiska  pępowinę. Dzieci w inkubatorach są spokojniejsze, zwiększa się także ich bezpieczeństwo, ponieważ wolą chwytać przytulankę zamiast rurek od sprzętu medycznego. To także wsparcie psychiczne dla rodziców, którzy czują, że dzięki inicjatywie wolontariuszy nie pozostali osamotnieni w  trudnych chwilach. Maskotki wykonywane są z certyfikowanej bawełny i silikonowego wypełnienia najwyższej jakości, tak aby zapewnić dzieciom jak największy komfort. Przed włożeniem ośmiorniczki do inkubatora mamy są proszone o przytulenie maskotki. W ten sposób przekazują swój zapach i florę bakteryjną, co jest bardzo ważne dla wcześniaków.

Zapraszamy chętne osoby do włączenia się do akcji, każdy może liczyć na pomoc i instrukcje, jak należy wykonać ośmiorniczkę. Nie trzeba mieć własnego szydełka ani włóczki.

Projekt „N.O.W.A Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

9 Grudnia 2019
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia,