„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

W miesiącu1222
Łącznie137843

PostHeaderIcon Katalogowanie zbiorów biblioteki klasztornej

Z inicjatywy mieszkańców Przasnysza w marcu 2015 r. Miejska Biblioteka Publiczna podjęła się zadania uporządkowania, inwentaryzacji i skatalogowania zbiorów biblioteki klasztornej należącej do Zgromadzenia O.O. Pasjonistów w Przasnyszu przy współpracy Wojciecha Ostrowskiego, wolontariusza Biblioteki – historyka i archiwisty.

Organizacyjnie wspiera nas przeor Zgromadzenia i Proboszcz parafii św. Stanisława Kostki – Ojciec Wiesław Wiśniewski. Do chwili obecnej przeprowadziliśmy selekcję księgozbioru – wybraliśmy i zabezpieczyliśmy najcenniejsze egzemplarze, usunęliśmy z księgozbioru egzemplarze zniszczone. W trosce o cenne zbiory niemieszczące się na półkach zakupiono część nowych regałów oraz zainstalowano odpowiednie oświetlenie. Ustaliliśmy system ustawienia księgozbioru (działowy) i według niego ustawiliśmy cały księgozbiór. Do tej pory uporządkowany księgozbiór jest skatalogowany w około 30 % i dalej będzie wprowadzany do komputerowego systemu bibliotecznego. Wszystko po to, aby w przyszłości łatwiej było wyszukiwać potrzebne egzemplarze książek za pomocą elektronicznego katalogu. Kontynuowane będzie również stemplowanie i nadawanie numerów inwentarzowych całemu księgozbiorowi liczącemu blisko 15 tys. woluminów.Nasze działania zostały wsparte przez lokalną firmę poprzez wykonanie rozdzielaczy działowych do księgozbioru.

Dziękujemy Firmie PPH WR Sp. o. o. za życzliwy gest i wsparcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w działaniach na rzecz ochrony i zachowania w dobrej kondycji zbiorów biblioteki klasztornej.

Dzisiaj jest: Wtorek
12 Listopada 2019