”Dużo czytam, bo to zdrowo, umysł mądry, a Ja(Ty) zdolny” Kacper Kawiecki

W miesiącu1229
Łącznie137850

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

15 października odbyły się zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’ z udziałem 1-3 latków. Wtorkowe spotkanie zdominowała jesienna  tematyka. W klimat tej pory roku wprowadził nas wiersz. Głośne czytanie przeplatano rozmową z maluszkami na temat zmian jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. Dzieci poznały dary jesieni - kasztany, żołędzie, jarzębinę i dynię. Rozwijały zmysł dotyku, każdy mógł dotknąć, obejrzeć i bawić się. Z kasztanów układały po śladzie ślimaczki, kwadraty i literki. Tańczyły przy piosence ,, Kółko graniaste’’. Wykonały pracę plastyczną – jesienną dynię przy użyciu plasteliny. Dodatkową atrakcją zajęć były bańki mydlane.

Maluszki czuły się w bibliotece  swobodnie, w ostatniej części naszych zajęć przeglądaliśmy zakupione nowości książkowe dla najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom oraz dzieciom za mile spędzony czas.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dzisiaj jest: Wtorek
12 Listopada 2019