”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu33
W miesiącu1722
Łącznie135400

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem - relacja

Nie lada gratkę mieli miłośnicy literatury fantastycznej, którzy mogli spotkać się  8 października ze swoim ulubionym pisarzem Andrzejem Pilipiukiem, człowiekiem o niezwykłej wyobraźni, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie.

Rozmawialiśmy o Jakubie Wędrowyczu i  Wojsławicach,w których odbywa się Festiwal Miłośników Fantastyki ,o motywach stworzenia cyklu o kuzynkach Kruszewskich oraz o cyklu” Oko jelenia „ gdzie wszystko rozpoczyna się jak u Hitchcocka ,a napięcie stale rośnie. Autor opowiadał o początkach swojej pracy twórczej, o codziennym życiu, w którym łączy pracę pisarza z obowiązkami ojca i męża. Dowiedzieliśmy się też o jego planach literackich na najbliższą przyszłość. Obecni na spotkaniu liczni fani pisarza zadawali wiele pytań, na które odpowiadał z humorem wplatając wiele ciekawych historii i anegdot. Na koniec można było zakupić książkę ,bądź kalendarz  z Jakubem Wędrowyczem i otrzymać autograf. Gość sprawił Bibliotece niezwykłą niespodziankę, podarowując grafikę. To było FANTASTYCZNE popołudnie!

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

21 Października 2019
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,