”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

W miesiącu1713
Łącznie135391

PostHeaderIcon Jesienne zajęcia w bibliotece - relacja

W dniach 3.10.- 4.10.2019  Miejską Bibliotekę odwiedziła klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 2  oraz klasa 1c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Tematem zajęć była jesień.

Spotkania rozpoczęły się od głośnego czytania wierszy  pt. ,, Idzie lasem Pani Jesień’’  oraz ,, Orszak Pani Jesieni” oraz rozmową o jesieni. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami. Dzieci opowiadały, o tym co dzieje się jesienią w lesie, w polu oraz jak zmienia się otaczający świat. Klasa II ćwiczyła ortografię podpisując dary jesieni z trudnością , natomiast klasa I wykonała pracę plastyczną jesiennego jeża z plasteliny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Był to twórczo, kreatywnie i mile spędzony czas. Dzieci udowodniły, że jesień nie musi być szara i ponura. Może być piękna i kolorowa.

Dziękujemy dzieciom za obecność i aktywny udział w zajęciach oraz Paniom Wiolettcie Sitarskiej oraz Honoracie Ulatowskiej za pomoc i współpracę.

21 Października 2019
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,