Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj34
Wczoraj81
W tygodniu34
W miesiącu1723
Łącznie135401
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Wizyty przedszkolaków w bibliotece

24 września Miejską Bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Henryka Sienkiewicza oraz grupa z Kubusiowego Przedszkola w Przasnyszu. Grupy zwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży, oddział dla dorosłych oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem naszej Biblioteki. W oddziale dla dorosłych największą popularnością cieszył się fotel audio.

Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w warsztatach popularyzujących czytelnictwo. Bohaterem zajęć był Elmer - kolorowy słoń w kratę. Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po poradę. Zawsze podejmuje inicjatywę, potrafi zmotywować do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza, jego życiowe motto to: ,, sprawdźmy’’,  ,,poszukajmy’’, ,,dowiedźmy się’’. Po przeczytaniu książek  ,,Elmer i zagubiony miś’’ ,,, Elmer na szczudłach’’  dzieci były bardzo aktywne, odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych historii  i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.  Wykonały pracę plastyczną, kolorowały Elmera (każdą kratkę w innym kolorze).

Natomiast grupa z Kubusiowego Przedszkola zwiedziła wystawę batików pn. "Święty Stanisław Kostka w batiku" przedstawiające sceny z życia św. Stanisława. Przedszkolaki chętnie opowiadały o świętym, o jego życiu jak również słuchały kolejnych opowieści o nim. 

Dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i opiekunom grup za mile spędzony czas i odwiedziny. 


 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Poniedziałek
21 Października 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama