Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj17
Wczoraj48
W tygodniu17
W miesiącu1316
Łącznie132515
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Narodowe Czytanie 2019- relacja

Starosta Przasnyski, Burmistrz Miasta Przasnysz oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosili przasnyszan na kolejną edycję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie.„Ich wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Dziś teksty te nie straciły nic ze swojej aktualności. Uczą nas, że nie wolno nam tracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.”- napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Przybyli na spotkanie miłośnicy książek i literatury usłyszeli „Katarynkę" Bolesława Prusa w interpretacji gości. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęli: Panie: Joanna Cieślik – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ewa Jędryszczak –przewodnicząca Rady Seniorów, Barbara Wójcicka – aktorka grupy teatralnej KABAT oraz Panowie: Krzysztof Bieńkowski - starosta przasnyski, Waldemar Trochimiuk - wicestarosta przasnyski, Łukasz Chrostowski - burmistrz Miasta Przasnysz. I tak za sprawą lektorów przenieśliśmy się do śródmieścia Warszawy lat 80-tych XIX w.

Kolejnym punktem programu był konkurs literacki, w którym nagrodą były egzemplarze „Katarynki” z pamiątkową pieczęcią.

Dopełnieniem wydarzenia i niespodzianką dla przybyłych okazał się koncert warszawskiego kataryniarza Pana Piotra Bota, który opowiadał także wiele ciekawostek o instrumencie i jego historii. Zagrał m.in. utwór Moniuszki :”Prząśniczka”, a także „Warszawa da się lubić”, ”Złoty pierścionek”, "Tango Milonga".

To było piękne, literackie popołudnie z muzyką w tle.


 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Września 2019
Imieniny obchodzą
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,
Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 107 dni.
Zodiak: Panna
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama