"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu18
W miesiącu1317
Łącznie132516

PostHeaderIcon Piknik matematyczny

Z inicjatywy Muzeum Historycznego w sobotę 31 sierpnia uczestniczyliśmy razem z Biblioteką Pedagogiczną na Pikniku Matematycznym na przasnyskim rynku.

Z niecierpliwością czekaliśmy na uczestników, którzy mogli nauczyć się programowania robotów Photon. Zabawka początkowo nie ma żadnych zdolności, nie potrafi kompletnie niczego wykonać. Jednak to dziecko poprzez aplikację na tablecie (z którą połączony jest robot) sprawia, że Photon uczy się nowych rzeczy. Zaczyna reagować na bodźce, poruszać się i wydawać odgłosy. W innowacyjny sposób dzieci uczą się logicznego myślenia, ćwiczą umiejętności matematyczne a przede wszystkim świetnie się bawią. Roboty to tylko dodatek do całego wydarzenia, podczas którego na dzieci małych i dużych czekało wiele atrakcji.

16 Września 2019
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,