Ikona Facebooka


„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj13
Wczoraj109
W tygodniu475
W miesiącu2424
Łącznie146718
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon ŚpiewaMY wojenne piosenki - relacja

W upalne niedzielne popołudnie 1 września, w ten szczególny dla  historii Polski dzień zaprosiliśmy Przasnyszan do aktywnego uczczenia pamięci poprzez wspólne śpiewanie pieśni i piosenek wojennych. Koncert rozpoczął Miejski Chór Męski pod dyrekcją Pana Waldemara Maćkowskiego.

Pierwszą śpiewaną pieśnią była Gaude Mater Polonia – podniosła , pełna majestatu, śpiewana w chwilach szczególnie uroczystych. Zabrzmiały także „Czerwone maki”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, ”Biały krzyż” ”Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, ”Serce w plecaku”, ”Deszcz jesienny deszcz”, ,”Wojenko, wojenko”- utwór na trąbkę i pianino (solo na trąbce w wykonaniu najmłodszego z obecnych - Janka Jasińskiego). Wysłuchaliśmy też kompozycji pt. ”Biało – czerwona” autorstwa: słowa Grzegorz Jasiński muzyka Waldemar Maćkowski. Mury biblioteki rozbrzmiewały donośnymi męskimi  głosami.

Mieszkańcy, którzy przybyli na wydarzenie mogli dowiedzieć się wielu faktów z wojennej rzeczywistości miasta zaczerpniętych ze wspomnień  m.in. Pana Bolesława Białczaka, Józefa Śmiecińskiego, Stanisława Sieklickiego, Stanisława Małkowskiego i innych.

Na tę okazję przygotowaliśmy śpiewniki zawierające repertuar piosenek wojennych, które ułatwiły zebranym śpiewanie. Pełne spontaniczności wspólne wykonanie popularnych wojennych piosenek chwytało za serce i  łza się zakręciła się w niejednym oku. To była pełna wspomnień i wzruszeń podróż w przeszłość.

Dziękujemy Męskiemu Chórowi Miejskiemu w składzie: Józef Berk, Jerzy Bobiński, Grzegorz Jasiński, Jan Jasiński, Zdzisław Sendrowski, Andrzej Czaplicki, Stanisław Czaplicki, Andrzej Jachimowski, Andrzej Królikowski, Bogdan Piastun, Adam Sawicki, Tadeusz Siółkowski, Piotr Szymański, Zbigniew Tadrzak, Karol Tomaszewski, Tadeusz Sołtyk oraz Waldemar Maćkowski za wspaniały koncert, a wszystkim przybyłym, że byli z nami. 


 
Kalendarz
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
LEGIMI
Reklama
Academica
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
Katalog on-line
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama