”Dużo czytam, bo to zdrowo, umysł mądry, a Ja(Ty) zdolny” Kacper Kawiecki

W tygodniu17
W miesiącu1316
Łącznie132515

PostHeaderIcon "Jak ryba w wodzie"

„Jak ryba w wodzie” tak brzmiał temat pierwszej części zajęć podczas kolejnego dnia „Wakacji z Biblioteką”.  Wędkarze z Polskiego Związku  Wędkarskiego Koło nr 70 w Przasnyszu, Pan Adam Kryszczak i Pan Piotr Stompor wprowadzili dzieci w temat  sztuki wędkarskiej.

Dzieci miały okazję dotknąć, zobaczyć przeróżne sztuczne przynęty, spławiki, wędki, podbieraki i inne akcesoria niezbędne do łowienia ryb.

Druga część zajęć odbyła się na boisku Wembley podczas akcji ,,Zaparkuj z książką’’ polegającej na czytaniu dzieciom w przestrzeni miejskiej. W cieniu drzew, z lekkim powiewem wiatru relaksowaliśmy się siedząc wygodnie na kocach. Dzieci wysłuchały opowiadania ,, Noc bez gwiazd. O znaczeniu prawdziwej przyjaźni’’ A. Antosiewicz. Było to wstępem do rozmowy o tym, czym jest prawdziwa przyjaźń. Zastanawialiśmy się wspólnie jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel.  Nowością okazały się dla dzieci tzw. wierszyki na dziecięce masażyki, które polegały na „odrysowaniu” na plecach kolegi wysłuchanych instrukcji z wierszyka. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania każdy uczestnik zabrał ze sobą własnoręcznie zrobioną narożną zakładkę do książki.

Zapraszamy od poniedziałku na kolejny tydzień "Wakacji z Biblioteką”.

Dziękujemy Panom: Adamowi Kryszczak i Piotrowi Stompor za wspaniale spędzony z nami czas!

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

16 Września 2019
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,