"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu16
W miesiącu1315
Łącznie132514

PostHeaderIcon Strażakiem być...

W kolejnym dniu Wakacji z Biblioteką wybraliśmy się na spacer, podczas którego odwiedziliśmy Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Bardzo chcieliśmy poznać pracę strażaków, zobaczyć jak wyposażone są wozy strażackie. Mieliśmy także okazję dowiedzieć się jakie są zasady zachowania w niebezpiecznej sytuacji.

Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw.  Dzięki życzliwości Strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ich pracy. Uczestnicy zobaczyli wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy, wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją  była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele! Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

Serdecznie dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu za miłe, pouczające spotkanie.

16 Września 2019
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,