„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu359
W miesiącu1155
Łącznie130751

PostHeaderIcon Zaproszenie na wyjazd teatralny

Zapraszamy na  kolejny wyjazd teatralny, tym razem do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie  na spektakl "Panny z Wilka". Planowany termin - 28 września  2019 r. Więcej informacji oraz zapisy przyjmujemy do 23 sierpnia  w Filii nr 1 (ul. Orlika 27 - budynek Spółdzielni Mieszkaniowej) lub pod nr tel. 297141027. Ilość miejsc ograniczona.

Spektakl „Panny z Wilka” według Jarosława Iwaszkiewicza jest opowieścią o konfrontacji ze sobą i z czasem.

Wiktor Ruben, przepracowany trzydziestosiedmiolatek, z polecenia lekarza bierze urlop i wyjeżdża na wczasy. Odwiedza krainę swojej młodości - raj w którym nie był piętnaście lat. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci… Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata. Wspomnienia pierwszych erotycznych fascynacji zaczynają ożywać… Ale jest jeszcze ktoś – nieżyjący już jedyny przyjaciel Wiktora, kleryk Jurek. To z nim główny bohater toczy w myślach rozmowy, próbując połapać się w swoich uczuciach.

Spektakl będzie także podróżą w świat retro – umowna scenografia i kostiumy maja przywołać urok międzywojnia i atmosferę upalnego lata.

W adaptacji oprócz tytułowych „Panien z Wilka” wykorzystano motywy z opowiadań „Sny” i „Ogrody”, a także wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019