„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu358
W miesiącu1154
Łącznie130750

PostHeaderIcon Podsumowanie Wakacji z Biblioteką 2019

W ubiegły piątek zakończyliśmy Wakacje z Biblioteką. W ciągu dwóch tygodni poznaliśmy 11 państw, odwiedzało nas ok. 40 dzieci dziennie, spędziliśmy razem ponad 30 godzin w znakomitej zabawie!  Podczas podróży odwiedziliśmy naszą ojczyznę - Polskę oraz m.in. Grecję, Francję, Honduras, Wielką Brytanię, Chiny i Hiszpanię.

Każdego dnia dzięki prezentacji multimedialnej dzieci mogły lepiej przyswoić wiedzę na temat danego kraju. Spotkania uświetniały najróżniejsze prace plastyczne, tj. tworzenie instrumentów z recyklingu, wyklejanie mumii z użyciem papieru toaletowego. Nauka jedzenia pałeczkami, poprzedzona przyswojeniem zasad savoir vivre przybliżyły nam kulturę jedzenia w Chinach. Program został dobrany i dostosowany do wieku każdego dziecka, dzięki czemu nawet 5 letnie dzieci dobrze się czuły w towarzystwie nieco starszych kolegów. Radość dzieci a także rodziców utwierdza nas w przekonaniu, że dzieci dobrze się czują w bibliotece a przede wszystkim uwielbiają się bawić! Zwieńczeniem tegorocznych wakacji był wielki pokaz mody pod nazwą „Francja elegancja”. Na wybiegu mogliśmy podziwiać naszych małych podróżników, którzy w wyjątkowy sposób zaprezentowali się przed Jury. Naszym codziennym i nieodłącznym towarzyszem był dobry humor oraz gotowość na kolejne niezapomniane wyprawy na krańce świata. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezapomnianą podróż nie tylko w głąb świata ale również naszych marzeń oraz wyobraźni.

Zapraszamy na kolejną część zajęć w ramach Wakacji z Biblioteką już od 19 sierpnia w Filii nr 1 (ul. Orlika 27). Więcej informacji oraz zapisy pod nr tel. 29 714 10 27. Zapraszamy!

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019