Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj46
Wczoraj96
W tygodniu359
W miesiącu1155
Łącznie130751
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Wizyta wolontariuszki z Hondurasu w Bibliotece

Wolontariat w bibliotece? Dlaczego nie? W ubiegłym tygodniu przez trzy dni gościliśmy Jennifer Soto Consuelo z Hondurasu.  Na co dzień jest wolontariuszką w Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku w ramach projektu „Young leaders for social change", finansowanego w ramach programu Erasmus+. Jennifer głównie pomaga w biurze Centrum, a dodatkowo pracuje z pułtuskimi seniorami. Jej projekt trwa od 21 kwietnia do 21 grudnia 2019 r.

Nawiązane partnerstwo z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu a Biblioteką zaowocowało aby Jennifer przyjechała do Przasnysza. Miała okazję poznać bibliotekę, codzienną pracę bibliotekarzy a także poprowadzić zajęcia dla dzieci w ramach Wakacji z Biblioteką i opowiedzieć najmłodszym o swoim kraju. Zabraliśmy Jennifer również do Opinogóry, gdzie zwiedziła neogotycki Pałacyk z lat 40. XIX w., mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu oraz neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym organizowane są ekspozycje czasowe a także Dwór w którym obejrzeliśmy wystawy: "Malarstwo polskie epoki romantyzmu" oraz ekspozycję napoleońską. Jennifer spodobał się Przasnysz i jego okolice. Spędziła miło czas w towarzystwie pracowników Biblioteki oraz dzieci, które życzliwie ją przyjęły. Dla nas było to wspaniałe doświadczenie, które zaowocuje dalszą pracą z wolontariuszami z zagranicy.  

Serdecznie dziękujemy Jennifer Soto – za mile spędzony czas i ogromne doświadczenie, które mogliśmy dzięki niej zdobyć, Joannie Ciesielskiej- Lipce, Bartoszowi Drejerskiemu oraz Zespołowi Szkół Powiatowych – za współpracę.

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama