„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu357
W miesiącu1153
Łącznie130749

PostHeaderIcon Zwiedzamy Stany Zjednoczone

Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy Wakacji z Biblioteką wyruszyli w podróż do USA. Na początku  dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która miała na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami dotyczącymi mieszkańców Ameryki. Następnie wzięły udział w quizie sprawdzającym wiedzę z dotychczas poznanych państw.

Wykonały również pracę plastyczną wydzierankę wieżowca  Empire State Building, najbardziej rozpoznawalnego symbolu całego kraju. A punktem kulminacyjnym było przygotowanie amerykańskich sandwiczów -  tradycyjną  przekąskę  Amerykanów.

W taki sposób  pokazaliśmy naszym ,, małym podróżnikom’’  kraj, który znali wcześniej ze słyszenia. Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień zachęci ich do dalszego zgłębiania wiedzy o Ameryce. Serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszych zajęciach i do zobaczenia jutro! Spotkanie poprowadzi Jennifer - wolontariuszka z Hondurasu - która opowie dzieciom o swoim kraju.

Dzisiaj jest: Piątek
23 Sierpnia 2019